Tartu Kivilinna kooli õpilased said ujumistunni Kregor Zirkilt ({{commentsTotal}})

Foto: Eesti Ujumisliit

Tartu Kivilinna kooli teise klassi õpilastel oli täna eriline ujumistund. Lisaks tavalisele õpetajale juhendas neid ujumise paljukordne Eesti meister Kregor Zirk. Õpilased olid vaimustuses, sest said ujumismeistriga koos erinevaid harjutusi teha.

Kregor Zirkile on Kivilinna kooli bassein juba tuttav, sest algklasside ujus ta ise sealsamas.

Zirki juhendatud ujumistund on osa Eesti Ujumisliidu teavituskampaaniast. Nimelt muutis liit koos päästeameti ja Eesti Vetelpääste Seltsiga hiljuti ujumisoskuse definitsiooni. Senise õpiväljundi järgi peavad õpilased oskama neljanda klassi lõpuks ujuda 25 meetrit, kuid sellest ei piisa eluks vajaliku ujumisoskuse saavutamiseks.

"Ujumisoskus on see, et sa suudad sukelduda, vee peal hõljuda ja libiseda ja lihtsalt ka edasi liikuda," seletas Zirk.

Peale ujumistundi andis Zirk õpilastele ka aulatunni, kus rääkis sellest, mis teda ennast motiveerib.

"Kui sa oled vormis, siis sul endal ka juba heaolu on parem. Üldse sport - see ei ole ainult füüsiline vorm, vaid sa saad hästi palju juurde sellest. Kasvõi ujumine - sa saad näiteks randa minna, sa oskad ujuda seal. Sa ei pea kartma," rääkis meisterujuja.

Zirk jättis 2. klassi õpilastele kingituseks rinnamärgid, mis jagatakse järgemööda neile, kes õigesti ujumise ära õpivad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: