"Päevad, mis ajasid segadusse" jõuab kinodesse juba sel nädalal ({{commentsTotal}})

{{1459835686000 | amCalendar}}
Foto: kaader filmist

Alates reedest jõuab Eesti kinodesse süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia "Päevad, mis ajasid segadusse".

Filmi tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti 1990ndates.

Režissöör Triin Ruumet tõi välja, et tema suhe 1990. aastatega on tugev, kuid kinnitas sealjuures, et sotsiaalkriitilisus polnud filmis otseselt eesmärk omaette. Film toob esile 1990. aastatel teravnenud sotsiaalsed teemad nagu hundikapitalism, ääremaastumine, alkoholism ja noorte tegevusetus. Režissöör kinnitab, et sotsiaalkriitilisus polnud eesmärk omaette.

Film taotleb usutavust ja tõepärasust. Sellele aitavad kaasa ka dialoogid, mis valmisid koostöös näitlejatega. Näitleja Jaanika Arum leidis, et Triin Ruumet on väga hea režissöör, kellel on kindel käekiri. "Ta on samas väga vastutulelik ning temaga on võimalust improviseerida, mis aitab hoida õhkkonda ja laseb seda meil endiil nautida."

"Päevad, mis ajasid segadusse" on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Reimo Sagor, Klaudia Tiitsmaa, Kait Kall, Merlyn Uusküla, Kethi Uibomägi, Onu Bella aka Igor Maasik jpt.

"Päevad, mis ajasid segadusse" tootis Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti filmi instituut ja Eesti kultuurkapital. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts, filmi heliloojad on Hendrik Kaljujärv ja Karl Saks.

Toimetaja: Rutt Ernits/Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: