Mõisakooli õpilased õpivad giiditööd ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis tegutseb peaaegu 70 mõisakooli. "Maahommik" käis Väike-Maarja vallas asuvas Kiltsi põhikoolis uurimas, mis on ühe mõisakooli võlud.

Kiltsi kooli eesti keele õpetaja sõnul oskavad erilises koolis õppivad lapsed koolivara paremini hoida. "Elu on näidanud, et nad kahjustavad koolivara vähem kui keskmises koolis. Nad tähtsustavad seda keskkonda, aga võtavad võib-olla loomulikult. Lapsed on vahel imestunud, miks turistid koolimaja vaatamas käivad. Kui nad kooli lõpetavad, siis neil on võrdlusmoment, ja nad näevad seda veel teistmoodi."

Koolis toimuvad ka giiditunnid, kus õpilased saavad põhja, et suvel mõisas tööl käia ja turistidele ekskursioone korraldada. "Meil on põhikooli lõpetanud õpilased, kes käivad ikka veel giidiks, ja teevad seda hea meelega. See on suur asi kui noor inimene saab töökogemuse tema jaoks tuttavas ja turvalises kohas," ütles Kiltsi kooli ajalooõpetaja.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: