Algas kahe kuu pikkune teekond Uma Pidole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vaid paari tunni eest alustati Põlvamaal Räpinas rahvalauluga kahe kuu pikkust teekonda Uma Pidole. Kui kolme aasta eest jooksis luuletaja Contra enne Uma Pido võrokeste uue lipuga läbi kõik Vana-Võromaa kihelkonnad, siis tänavu lauldakse enne pidu kõikides kihelkondades rahvalaule.

Selleks, et ülistada ja tähistada rõõmu ja lusti, mida annab lihtsalt niisama koos laulmine, ongi enne Uma Pido ette võetud teekond, kus igas Vana-Võromaa kihelkonnas lauldakse just selle piirkonna laule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et me ei unustaks ära seda, et laul on meie ümber kogu aeg, igal pool ja see väärindab meie elu, siis selle jaoks on Uma Pido võtnud ette sellise teekonna igas kihelkonnas, et kõik saaksid tulla, võtta üles see laul, mis nende südamel on, mida nemad tahavad laulda või laulda kaasa," rääkis "Laulu tii pidolõ" sündmuste korraldaja Lilian Freiberg.

Kokku lauldakse järgneva kahe kuu jooksul kõigis kaheksas Vana-Võromaa kihelkonnas ja korraks põigatakse ka Setomaale.

"Järgmine kord ongi Setomaal laulmine. Kõik võivad tulla kell 18 Obinitsasse, võtta kaasa laulud, rõõmus meel, lapsed," ütles Freiberg.

Rahvalaulu teekond lõppeb aga juba 28. mail Põlvas, mil toimub neljas suur võrokeste pidu, Uma Pido.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: