Würffel avaldab uue albumi, kuula värsket lugu ({{commentsTotal}})

Foto: Rutt Ernits

Reedel ilmub Würffeli teine album "I'm Facing North". Bändiliikmed tunnistasid, et värske kauamängiv on neile endalegi üllatuseks, sest algselt oli plaanis avaldada lühialbum.

"Esialgu oli meil mõte avaldada EP, aga kuna me olime pärast debüütalbumi "Beats & Bubbles" avaldamist nii aktiivsed ja loomingut täis, siis me otsustasime, et EP-l on materjali jaoks ruumi vähe. Sellepärast see tuli täispikk album ja oli meilegi üllatus, sest plaanid olid natuke teistsugused," tõdes Kaspar Kalluste Raadio 2 saates "Eetris on Erik Morna".

Seda, et tegemist oleks bändi viimase CD-ga, muusikud ennustada ei tahaks. "Võib-olla järgmisena tuleb meie esimene kassett. Ma olen nõus, et CD aeg on oma aja nii palju ära elanud, et minul on ainuke variant CD-d kuulata autos," tõdes Kalluste. Tarvi Kull usub, et CD-d on tegemas comeback'i ja peagi ilmuvad inimeste taskutesse taas CD-pleierid.

Kalluste sõnul on CD-d vaja pigem ansamblile, et muusika oleks olemas füüsiliselt kujul. "See on sarnane, et mõned inimesed ostavad endale e-bayst riideid, aga enamik tahab seda siiski katsuda," lisas Rosanna.

Bändiliikmed avaldasid ka selle, kuidas Würffel algselt üldse synthpop'ini jõudis. "Me tegime seda süntesaatoritega, siis pole vaja kitarristidega kakelda, kes kõvemaks saab oma võimu keerata," naeris bändimees Tarvi Kull, kes on koos Kallustega üks Würffeli loojatest.

Kalluste lisas, et bändil alguses konkreetset suunda polnudki, mõlemad poisid tahtsid lihtsalt arvuti taga muusikat teha. "Kui me hakkasime Tarviga muusikat koos tegema, muusikat, mida me ei vii näiteks Ott Leplandi bändi, siis algsed demod olid techno vibe'iga. Aga kui me niimoodi edasi katsetasime ja nokkisime, jõudsime me järeldusele, et keegi võiks seda laulda ka," selgitas Kalluste, kuidas Rosanna Lints punti sattus. Lisaks laulmisele on Rosanna Würffeli sõnade autor.

Kalluste lisas, et nad Kulliga on piisavalt ausad kuulajate suhtes ning ei hakanud ise laulmist proovimagi. "See, kus mina ja Tarvi laulame, on kunagi hiljem, kui me arvame, et kõik maailma asjad on nüüd tehtud," arvas Kalluste. Ta selgitas, et viisi peavad nad mõlemad, kuid hääled on veel kinnised.

Suurt rõhku pöörab Würffel oma esinemisel ka kostüümidele, mille autoriks on Anna Viik. "Kui me seda bändi alustasime, oli üsna olulisel kohal see, et võiks laval komplektina välja näha ja see asi võiks olla läbi mõeldud," selgitas Kalluste, kelle arvates töötab efektne välimus bändi puhul väga hästi.

Raadio 2-s esitas Würffel ka loo oma värskelt albumilt!

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: