Tänasest saab Vikerraadio eetrisse helistada teemade põhjal, kuula uue süsteemi esimesi kõnesid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates tänasest on Vikerraadiosse eetrisse helistamise kord täiustunud. Kui Vikerraadio kõnetelefon on endiselt 611 40 40, siis nüüdsest peab pärast numbri valimist klaviatuuril tegema valiku.

Valikud on järgmised:

vajutades 1: tervitus
vajutades 2: ettepanekud saadete osas
vajutades 3: soov rääkida poliitikast
vajutades 0: kommentaarid valitsuse ja peaminister Taavi Rõivase kohta
vajutades #: kui kõne puudutab Edgar Savisaart

Kõne hind on nüüdsest kolm eurot minut.

Saates võeti vastu ka uue süsteemi põhjal esimesed telefonikõned.

"60 aasta jooksul helistan teile esimest korda Vikerraadiosse, et õnnitleda ja soovilaulu paluda. Häbi teile, et te eirate minu soovi ja mängite meile jura, mida ei taha kuulata. Visake oma Vikerraadio prügikasti ja reform pealekauba," tegi üks proua Vikerraadiole ettepaneku saate osas. Tuletame meelde, et ettepaneku jaoks on vaja klaviatuuril vajutada "2".

ERRi eetikanõuniku Tarmu Tammerki kommentaar:

"Rahvusringhäälingu jaoks on väga oluline auditooriumi tagasiside. Avalik-õigusliku kanalina on rahvusringhääling igati huvitatud sellest, et paremini oma auditooriumi ootustele vastata. Ajakirjandusele kogu maailmas tehakse aeg-ajalt etteheiteid, et see kaugeneb liialt oma publikust või seal on tekkinud mõiste peavoolumeedia, mis ajab oma asja ja meediatarbija häält ei kuulata," selgitas Tammerk saates "Uudis+".

Ta lisas, et Vikerraadiosse sissehelistamine on väga populaarne rubriik, kus kõlab ehe hääl rahva seast. Seetõttu on Tammerki hinnangul uus sissehelistamise süsteem väga mõislik samm.

"See aitab paremini hallata kuulajate soove ja ettepanekuid ja aitab ka saate kvaliteeti tõsta. Tänu uuele numbrikombinatsioonile jõuab info operatiivselt sinna, kuhu vaja ja saatejuht saab paremini valmistuda, reageerimiskiirus paraneb. Järelikult saate kvaliteet on parem, mis on rahvusringhäälingu üks eesmärkidest," lisas ta.

Lisaks numbrisüsteemile on kõned tänasest ka tasulised - kõne hinnaks on kolm eurot minut. "Kindlasti see on uus asi, aga ma mõtlen, et Vikerraadio kuulajad on uudiste vahendusel kindlasti kursis sellega, et riigieelarvelistele asutustele on aastate kaupa ette nähtud iga-aastane kärpimine," selgitas Tammerk.

Tema hinnangul on Vikerraadio poolt vastutustundlik olla kokkutõmbamisteks varakult valmis. "Et hiljem ei peaks porogrammi sisukus kärbete tõttu halvenema. Ei saa olla nagu rohutirts, et siis vaatame, kui näpud on põhjas," lausus ta.

Uue süsteemi vahendusel saadud ettepanekutest hakkab Vikerraadio esimesena kaaluma ilmateate ärajätmist, nagu üks kuulaja soovis.

ERRi eetikanõunik Tarmu Tammerk ütles, et ilmateate ebausaldusväärsuse kohta on juba pikalt etteheiteid tulnud ja nüüd on aeg otsusteni jõuda. "Teatavasti peab ajakirjanduses edastatud info olema usaldusväärne,” rääkis Tammerk. "Iga meediaorganisatsioon on huvitatud, et ta oleks igati usalduväärne. Kui aga igal täistunnil, uudistesaate lõpus, seda usaldusväärsust õõnestatatakse eksliku või puuduliku infoga, siis kaua vastu ei pea," rõhutas ta.

Seetõttu algab Tammerki sõnul kindlasti tõsine arutelu ilmateate ärajätmiseks – kas igal tunnil ära jätta või püüda saada üks-kaks korralikku ja tõepärast prognoosi päeva kohta, see on arutelu koht.

Uudis ilmus 1. aprillil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: