ETV+ suletakse, rahastuse saab uus islamiäärmuslasi peletav kanal ETV– ({{commentsTotal}})

"Kohv+" Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Valitsuskabinet otsustas sulgeda telekanali ETV+, selle asemel luuakse uus kanal ETV–, mis hakkab võitlema põgenike ja islamiäärmuslusega. Uut kanalit rahastab kaitseministeerium ja selle eelarve saab olema vähemalt kümme miljonit eurot aastas.

Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles ERR-i raadiouudistele, et ei mõista valitsuse otsust, sest venekeelse kanali vaatajate arv oli tõusuteel. Siiski tuleb tunnistada tõsiasja, et EKRE äsja tellitud uuringu kohaselt peavad Eesti elanikud praegu Venemaast suuremaks ohuks islamiäärmuslaste sissetungi.

Selle vastu võitlemiseks hakkab uus teleprogramm ETV– näitama kõike seda, mis on Allahi poolt keelatud. "See peab ennekõike muutma Eesti selliseks paigaks või asukohariigiks, kuhu tegelikult islamiäärmuslased kindlasti ei taha tulla. Selletõttu tuleks selles kanalis näidata hästi palju seda, mis on nende jaoks vastuvõetamatu, mis ei sobi nende kultuuriga ja väärtushinnangutega kokku. Kindlasti saab seal olema kokandussaade, kus räägitakse sealihast toiduvalmistamisest ja kus kindlasti oluline koht on, kuidas ma nüüd delikaatselt väljendan enast, aga paljast ihu näidatakse kindlasti pisut rohkem kui traditsioonilistes telesaadetes. Seal on terve rida selliseid asju, mis peaksid näitama, et Eesti on selgelt ebasobiv riik, kuhu ühel tõsiusklikul moslemil tasub tulla," rääkis Margus Allikmaa.

Rahvusringhääling sõlmib juba lähiajal koostöölepingud ka Liviko ja Saku õlletehasega. Kindlasti tehakse otseülekanne suviselt Õllesummerilt ja ka Saaremaa õlletoobrilt. Joomist, sealiha söömist ja erootikasaateid hakkab kanal pakkuma ööpäevaringselt ning programm on varustatud araabiakeelse tõlkega.

Margus Allikmaa loodab uuelt kanalilt vaatajarekordeid. "Kui me võtame aluseks selle, et kui palju on islamiusulisi maailmas ja kui palju on vene keelt rääkivaid inimesi, kellele see ETV+ oli ette nähtud, siis kindlasti publikupotentsiaal ETV– jaoks on märksa kõrgem," avaldas ta lootust.

Kui ETV plussi rahastus tuli kultuuriministeeriumilt, siis ETV miinust hakkab rahastama kaitseministeerium ja kanali eelarve saab olema rohkem kui kaks korda suurem. "Ministritevahelised läbirääkimised jõudsid seisukohani, et edaspidi hakkab ETV– rahastama siiski kaitseministeerium, sest tegemist on Eesti riigi jaoks väga olulise kaitsepoliitikat puudutava küsimusega. Kindlasti on praegune kultuuriministeerium valmis seisma ühiselt kaitseministeeriumiga selle eest, et ETV– eelarve võrreldes ETV+ eelarvega tõuseks vähemalt kahekordselt, parem kui kolmekordselt," ütles kultuuriministeeriumi avalike suhete juht Meelis Kompus. Kompus lisas, et loodab uues kanalis ka ise mõne tööotsa leida.

Seega ei peaks ETV+ vaatajad olema üllatunud, et tänahommikuses saates lasti otse-eetris lahti kõik saatejuhid ning uudisteankur.

Uudis ilmus 1. aprillil.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: