ERR.ee video | "Saare laul 2016" hakkab valima Saaremaa esindajat Eurovisioonil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

5. märtsil toimus küll Saku Suurhallis "Eesti Laulu" finaalkontsert, kus valiti Eestit esindama Jüri Pootsmanni "Play", kuid konkursil osalenud saarlastele see ei sobi - nad korraldavad 1. mail enda konkursi, kus valivad välja saarlasest lauliku, kes sõidab selleaastasele Eurovisiooni lauluvõistlusele.

"Juba "Eesti laulu" ajal küsisid mitmed meediaväljaanded, et mis toimub, kas saarlased võtavad konkursi üle. Selle peale me otsustasime, et milleks talente raisata - pealekasv on paljutõotav ja võiks teha eraldi "Saare laulu", et kellegi ei oleks mingeid murekohti, et saarlased hauvad mingit väga kurja plaani," tõdes Grete Paia, et tegelikult võib Saaremaad pidada ju juba põhimõtteliselt välismaaks. Samuti tõi ta välja, et lisaks ürituse Kaali kraatris toimumisele kannab seda mereaasta raames ka üldine meretemaatika. "Põhiline on ju ikkagi see, et kohalikule rahvale meeldiks."

Uuele konkursile käis "Eesti laulu" ristiisa Mart Normeti käest heakskiitu küsimas Tuuli Rand, kes seda küll täielikult ei andnud. "Muidugi tehke, aga sel aastal on Jüri Pootsmanni pakett juba Euroopasse ära saadetud ja see logo on ka kahtlaselt "Eesti laulu" sarnane - muutke midagi veidi ära ja siis vaatame edasi," tõi Mart Normet välja. See aga Tuulit eriti ei huvitanud, kes juba ukse taga kinnitas, et üritus toimub kindlasti, mida kinnitab ka see, et Kristel Aaslaid kleepis juba väliplakateid.

Uudis ilmus 1. aprillil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: