Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mootorratastega ümber maailma reisinud paar andis välja raamatu

Kariina Tšursin ja Margus Sootla rändasid kolm aastat kahekesi ühel mootorrattal ümber maakera, olles esimesed eestlased, kes on Maale kahel rattal tiiru peale teinud. "Ringvaate" stuudios rääkisid nad lähemalt enda reisist ilmunud raamatust ning sellest, milliste raskustega nad sel reisil vastamisi olid.

"Reisil olles sa koged iga päev uusi asju ning selle läbitöötamine võtabki kauem aega siin igapäevas olles," selgitas Kariina Tšursin "Ringvaates", miks raamatu kirjutamine sedavõrd kaua aega võttis.. "Me suurt peale blogi muid märkmeid ei teinud, kuigi me üritasime pisut ka kirjutada, kuid see õnnestus vaid nädal aega. See blogi jäigi lõppude-lõpuks kõige olulisemaks pidepunktiks," ütles Tšursin. Nad tõdesid ka seda, et nad ei teinud seda reisi läbi kiirustades, vaid nad mõistsid, et mingil hetkel pead sa suure emotsioonide tulva tõttu korra hotellis ka niisama lakke vaatama.

Margus Sootla tõdes, et kolm aastat reisil kaasas olnud mootorratas on praeguseks küll materiaalselt tühise väärtusega, kuid ta on neile justkui kolmas pereliige. "Pärast reisi sai mulle ka load ära tehtud ja nüüd on ka minul mootorratas," ütles kolm aastat reisil kaasreisina kaasas olnud Kariina, et nüüd ei peagi tema enam ainult tagapool istuma. Reisi suurimaks üllatuseks pidas Kariina seda, et kõikjal võeti neid hästi vastu. "Ei olnud absoluutselt mingit vaenulikkust tunda."

Sootla tõi ka välja, et teda muutis kõige enam reis just selles suhtes, et enam ei virise ta asjade üle nii palju. "Varem siin vaikses Eestis elades vingusin ma ikka iga väiksemagi asja üle."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: