President Ilves jättis endast jälje tarkvarafirma programmikoodi ({{commentsTotal}})

President Ilves koodi kirjutamas
President Ilves koodi kirjutamas Autor/allikas: Mihkel Uba

Esmaspäeval külastas president Toomas Hendrik Ilves Tartus asuvat tarkvara- ja tootearendusfirmat Mooncascade. Üllatusena pakuti külastuse käigus ka presidendile võimalust sõrmed programmikoodi pista.

"Kuna oli teada, et president soovib külastuse käigus kingitusega tunnustada eelmisel aastal Eesti noorettevõtjaks valitud Mooncascade’i ühte asutajat Indrek Ulsti, tahtsime presidendile omalt poolt samuti väikese üllatuse teha," selgitas Mooncascade’i teine asutaja ja Garage48 eestvedaja Priit Salumaa.

"Arvestades, et president on ju kunagi koodikirjutamist õppinud, arvasime, et tal võiks olla põnev tänapäevast tarkvaraarendust ka lähemalt näha ja miks mitte ka proovida," kirjeldas Salumaa. "Indrek valmistas seega presidendile väikese ülesande – lisada ühte koodifaili tervitus meie kliendile, Seattle’is asuvale mobiilianalüütika tarkvara arendavale firmale Tune.“

"Greetings to Seattle from Tartu. I used to live there and worked as a forestfire fighter at the Enumclaw U.S. Forest Service office," kirjutas president Ilves. Tõlkes kõlaks see järgmiselt: "Tervitused Tartust Seattle’isse, kus ma kunagi Enumclawis Ameerika Metsamajandusteenistuses metsatulekahjude kustutajana töötasin."

Tune’i üks asutajatest, Lucas Brown palus oma Mooncascade’ile esmaspäeva õhtul saadetud vastuses president Ilvest enda ja ettevõtte teise asutaja, Lee Browni poolt samuti tervitada ning lisas, et oma lemmiksuusakuurorti Crystal Mountainisse sõites jääb Enumclaw neile täpselt tee peale ning nad loodavad, et Toomas nautis seal elamist: "Enumclaw is on the way to Crystal Mountain which is our favorite ski resort in WA. Small world! Hope Toomas enjoyed it. Tell Toomas hello from Lee and I."

Mooncascade on 2009. aastal endiste Skype’i inseneride loodud tarkvara- ning tootearendusettevõtte, kus töötab ligikaudu 70 inimest ning millel on kontorid Tallinnas ja Tartus.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: