Vikerraadio korraldas pühadeks muusikateatri päeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hanna-Liina Võsa
Hanna-Liina Võsa Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vikerraadios muusikateatri päev 25. märtsil on pühendatud lavastustele "Jesus Christ Superstar" ja "Les Misérables", külas on Hanna-Liina Võsa ja kõlab valitud muusikat Eesti rock-ooperitest ja muusikalidest.

Kell 12.05 on eetris Klassikaraadio hittsaade, kus Mart Metsala tutvustab Andrew Lloyd Webber & Tim Rice`i albumit "Jesus Christ Superstar" (1969).

Arvatavasti kuulsaim rock-ooper, mis üpris vabalt ja tänapäevaselt tõlgendab Lääne tsivilisatsiooni Suurimat Lugu, Jeesuse elu viimast nädalat. Superstaarina kujutatud rock-Jeesus kohtas omal ajal väga vastakat vastuvõttu - vaimustusest kuni põlguseni.

Praegu peetakse topeltalbumit "Jesus Crist Superstar" rockmuusika üheks teetähiseks. Muusika kirjutanud Andrew Lloyd Webber ja libretist Tim Rice olid siis mõlemad veel 20ndates ja pulbitsesid energiast. Webberi järgnevast muusikaliloomingust erines see teos nagu öö päevast. Eriline on, et kõigepealt ilmus heliplaat, see saavutas suure menu ja alles siis järgnesid lavastused ja filmid.
Mart Metsala analüüsib, mil määral erineb Tim Rice'i stsenaarium evangeeliumist ja kuidas lugu võiks kõnetada tänast kuulajat.

Kell 14.05 on Taavi Otsusel külas muusikalide asjatundja Hanna-Liina Võsa, kellega Taavi Otsus kõneleb hetkel muusikalimaailmas toimuvast. Räägitakse järgmistest muusikalidest: "Hamilton", "Bright Star", "Waitress", "The Book Of Mormons", "Wicked", "Fiddler on The Roof", "School of Rock".

Kell 16.05 valib Jaan Elgula muusikat Eesti rock-ooperitest ja muusikalidest. Natukene alla ühe tunni jagu on saates teatrimuusikat – on ooperit ja rockooperit, on lavastusi ja suvelavastusi, on põnevat taasleidmist ja uskumatut leidmist. Ehalast Lungeni, Tambergist Rannapini.

Kell 17.05 on eetris Meelis Kompuse saade "Võitle, unista, looda, armasta. Les Miserables ehk Hüljatud".

Claude-Michel Schönbergi muusikal "Les Miserables" ehk "Hüljatud" on maailmalavadel püsinud juba 31 aastat. Mõne aasta eest jõudis Schönbergi suurteos ka kinolinale. Muusikali filmiversioon köitis üle maailma miljoneid inimesi ning teenis kolm Oscarit. Eestis mängiti "Hüljatuid" menukalt 2001. aastal Tallinna Linnahallis.

On aeg taas kuulata meloodiaid, mis jäävad pähe keerlema, ning elada kaasa Jean Valjeani, Javert`i, Fantine`i ja teiste Victor Hugo loodud arhetüüpsete tegelaskujude saatuse keerdkäikudele. Laulavad Jassi Zahharov, Marko Matvere, Kare Kauks, Hanna-Liina Võsa, Koit Toome, Ele Millistfer, Oliver Kuusik, Anne Reemann, Sepo Seeman, Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Gary Morris, Michel Ball ja Kaho Shimada.

Valiku "Hüljatute" olulisematest stseenidest ja aariatest nii lavalt kui ka filmirullilt reastasid Viivika Ludvig ja Meelis Kompus.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: