Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margus Saar: "Aktuaalse kaamera" saatejuht peaks olema selline, kes inimest ei sega

Foto: Ülo Josing/ERR

"Aktuaalne kaamera" sai 11. märtsil 60. aastaseks ning selleks puhuks oli Anu Välba enda saatesse kutsunud "Aktuaalse kaamera" ankru Margus Saare, kes räägis selle töö tagamaadest.

"Mul on hea meel, et Eesti pikima ajalooga saade "Aktuaalne kaamera" on elus ja ma olen osa selle ajaloost," ütles "Hommik Anuga" saates Margus Saar, kes on "Aktuaalses kaameras" saatejuhina töötanud üle kümne aasta. "Tuleb teha seda tööd, mis sulle meeldib ja niiviisi edasi panna." Margus Saar leiab, et "Aktuaalse kaamera" saatejuht peaks olema selline, kes teda ei sega. "Kui mõte läheb mujale uitama, kui uudise kuulamisele, siis on midagi valesti. "Mul ei ole midagi selle vastu, kui ma lähen sõbraga "Hella Hunti" ja tulevad kõrvallauast kaks poissi, kes tahavad meiega pilti teha, sest vahel mõjuvad sellised asjad ka kainestavalt."

Margus Saar rääkis ka mõnest huvitavamast momendist, mis on "Aktuaalse kaamera" ajal juhtunud. "Kolm aastat tagasi valiti uus paavst ja me teadsime, et see juhtub 10 minutit enne üheksat, aga see juhtus 20 minutit pärast üheksat ehk me kakskümmend minutit eetris lihtsalt arutasime, et kes siis see paavst võiks olla - see oli keeruline, kuna sa pead jääma ka uudisväärtuslikuks, kuigi sa tegelikult midagi ei tea." Samuti kinnitas Saar seda, et "Aktuaalse kaamera" toimetus on kõige kirglikum. "Kui ühes nurgas räägitakse saatest, teises nurgas sellest, mida koer hommikuks sõi ja miks tal kõht lahti on ja kolmandas seda, millega pilti katta, siis see viib pea lõhkemise äärele."

Uudisteankru rolli kohta ütleb Margus Saar seda, et sõltub vaid sellest, kui palju koormat sa enda kanda võtad. "Minu kiiks on vaadata üle kõik nimed, tiitrid ja sõnastused, sest nagu ma olen alati öelnud, et uudis peab olema esimesel korral mõistetav."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: