Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Loomaaiatöötaja: töö loomadega annab hingerahu

"Prillitoos" käis külas Tallinna loomaaia pikaaegsel töötajal Anne Saluneemel, kes tunneb loomaaias peaaegu kõiki loomi.

Anne Saluneem sattus loomaaeda esimest korda 50 aastat tagasi ning sellest kujunes välja pikaaegne armastus loomade vastu.

"Kui mind ametlikult võeti loomaaeda tööle, siis ma ei uskunud seda, see oli nagu unenägu. Ma läksin mööda Mäekalda tänavat ja siis ma näpistasin ennast, et kas see on ikka võimalik, et ma töötan. Ma olin nii andunud, et ilma puhkepäevadeta töötasin. Ei julgenud palga järgi ka minna," meenutas ta.

"Kõik metsloomad tunnevad oma töötaja ära nii lõhnast, kõnnakust, käigust, häälest. Kui me suhtleme, siis me anname endale aru, et see peab olema ohutu, et loom ei saaks meist kinni, et ta ei saaks hammustada."

"See töö loomaaias on nagu kodu, sest siin toimub kõik nii-öelda sünnist surmani. Kõik need protsessid, et sa näed, mismoodi loomad kasvavad, poegivad, arenevad, ära saadetakse, uute paaride moodustamised. Ta annab hingerahu. Kui ikka mingid mured on, siis sa tuled ja kurdad seda rohkem loomadele. Lähed puuri, võtad kahe käega kaelast kinni, nutad ära, kurdad ära. Ta on selline, mis annab hingele väga palju juurde. Siin sa käid ja tunned rõõmu igast väikesest asjast," rääkis Saluneem.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: