Tšuksimaal käinud 4x4 matkajad: selle paiga võlu ei saa sõnadesse panna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tšuktšimaal maasturitega matkamas käinud mehed tunnistasid, et kuigi eesmärk jõuda Euraasia kõige idepoolseimasse punkti jäi saavutamata, siis kogeti taaskord Tšukotka metsikut looduse ilu, mida reisil osalenud Raivo Malteri hinnangul sõnadesse panna ei saa.

Kuigi meestel oli plaan sõita Tšukotka ja kogu Euraasia kõige idapoolsemasse punkti välja, tunnistas reisi juhtinud Rait Paimets saates "Ringvaade", et see ei õnnestunud ja 260 kilomeetrit jäi lõpust puudu. "Lihtsalt tehnika ei pidanud vastu ja aeg hakkas otsa saama," nentis Paimets.

Reisi kaasa teinud Raivo Malter märkis, et Tšuktšimaa on väga eriline sihtkoht, kuna teist sellist kohta tegelikult maailmas ei ole. "Isegi kui me sealt ära lendasime ja me olime viis tundi juba lennanud, siis me ikka vaatasime alla ja nägime neid mägesid ning jõgesid," rääkis Malter.

"Seda ei saa seletada, vaid seda peab kogema," lisas Malter. Malter ja Paimets käisid reisil kahekesi, kuid nende kaaskonda kuulusid ka kaks Vene meeskonda.

Paimetsa sõnul oli ainus kord, kui ta reisi käigus hirmu koges, siis kui ta läbi lume jääkaru koopasse vajus. Samas nentisid nii Malter kui ka Paimets, et tegemist on suhteliselt ohutu piirkonnaga, kui välja arvata jääkarud, kelle eest kaitsmiseks varustasid Vene meeskonnad end lausa relvadega.

"Vene ekipaažidel olid relvad kaasas, sest nad olid kohalikud, kuid meil ei olnud relvasid rääkimata relvalubadest. Seetõttu pidime ennast varustama lõhkemoona ja teiste hirmutavate vahenditega, mida oleks pidanud kasutama, siis kui karu liiga lähedale tuleb," selgitas Malter.

Samas ei tekitanud Tšukotkal käinud meestes kõige rohkem hirmu mitte jääkarud, kelle eest oleks olnud võimalik kasvõi maasturi alla põgeneda, vaid üksi tehnilisse hädasse jäämine, kuna temperatuur võis langeda kuni miinus 50 kraadini.

"Me tegime nalja, et miinus 30 oli suhteliselt soe ja miinus 40 normaalne, sest kõige külmem temperatuur, mida me saime oli miinus 54," meenutas Malter. Paimetsa sõnul püsiti neis äärmuslikes tingimustes lihtsalt autodes.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: