Saage tuttavaks: nemad võistlevad juba pühapäeval "Klassikatähtede" saates ({{commentsTotal}})

Klassikatähed 2016
Klassikatähed 2016 Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Juba sellel pühapäeval oma kolmandat hooaega alustavas "Klassikatähtede" saates astuvad zürii ja televaatajate ette kaheksa noort ja säravat muusikut.

Kristiina Rokashevich (klaver) elab ja õpib juba kuuendat aastat Londonis. Nüüd märtsis sõidab Eestisse tihedamalt kui varem. Loomulikult selleks, et osaleda "Klassikatähtede" saates.

27. märtsil 18-aastaseks saav Jakob Peäske (fagott) on seekordne Klassikatähtede pesamuna. Kuigi Jakobi mõlemad vanemad on muusikud, sai ta tõuke tõsisemateks muusikaõpinguteks hoopis oma sõbralt. Eelnevalt oli Jakob kirglik jalgpallifänn.

Soomes Sibeliuse akadeemias akordionit õppiva Mikk Langeprooni unistuste maa on USA ja unistuste saal Carnegie Hall. Lähemaks ja rohkem käega katsutavamaks unistuseks on aga soov mängida ERSO-ga. See soov võib täituda juba läbi Klassikatähtede saate!

Merike Heidelberg (vioola) asus pärast G. Otsa nimelise muusikakooli lõpetamist õppima hoopis Tallinna Tehnikaülikoolis arvutisüsteeme, omandades sellel erialal bakalaureuse kraadi. Nüüd on Merike aga taas muusikaõpingute juures tagasi.

Rakverest pärit Jaan Mesi unistas algul küll kitarri või saksofoni õpingutest, aga kuna kohad nendele erialadele muusikakoolis olid täis, siis sattus poiss trompetit õppima ning pole seda hiljem kunagi kahetsenud. Nüüd tunneb Jaan, et pidulik ja uhke kõlaga trompet on ta parim sõber.

Jaanipäeva aegne päikesepoiss Karl Johan Kullerkupp on pärit ülikoolilinnast Tartust, kuid praegu elab ja õpib Tallinnas. Pikka aega oli noormehe suurim rõõm laulmine, nüüd on selle koha tema südames hõivanud löökpillid.

Silvia Ilves on tšellot mänginud juba 17 aastat. Praegu õpib ta tšellomängu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Silvial on ka kaks poega ning Silvia enda sõnul on ta eluperioodides olnud rohkem värve kui vikerkaares. Lisaks tšellomängule jumaldab Silvia ilusaid kleite.

4-aastaselt klaveriõpinguid alustanud Sten Heinoja treenib eelmisest aastast oma kätt Londoni kuninglikus muusikakõrgkoolis Royal College of Music, kus talle võimaldati täisstipendium magistriõppe läbimiseks. Klaverimängu harjutamiseks kulub Stenil päevas vähemalt kuus tundi. Steni sõnul on pianisti elukutse parim, mida ta oskab ette kujutada.

Kolmapäeval, 16. märtsil saab kõiki kaheksat osalejat kuulda Estonia kontserdisaalis toimuvas "Klassikatähed 2016" kontserdivoorus. Finalistide galakontsert ERSO-ga, Olari Eltsi dirigeerimisel, toimub Estonia kontserdisaalis 20. aprillil.

Lisaks žüriile saavad arvamust avaldada ka televaatajad ning just publik on see, kes otsustab, kellest saab Klassikatäht 2016. Saatejuht on Marko Reikop.

Publikusse registreerumine ja lisainfo telekonkursist "Klassikatähed 2016".

Osalejate tegemisi ja saadetes toimuvat jälgib saate Facebooki leht.

Saatesari valmib Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ja ETV koostöös.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: