Tudengijazz saab laupäeval lõpu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Joern and the Michaels Autor/allikas: Tudengijazz

Järjekorras 34. Tudengijazz lõpetab kahe lavaga kontsertõhtul Erinevate Tubade Klubis Tallinnas.

Tudengijazz tõi muusika 9.-12.märtsil Tartusse, Viljandisse, Pärnusse ja lõpetab festivali laupäeval Erinevate Tubade Klubis Tallinnas. Programmis oli kokku 12 noore energiaga koosseisu. Lisaks toimus Eesti muusika- ja teatriakadeemia ning Göteborgi ülikooliga koostöös töötoad, mille käigus sündinud koosseisud astuvad üles uute kontsertkavadega.

Erinevate Tubade Klubis astub üles üheksa koosseisu. Värskeid jazzistandardite arranžeeringuid esitab Linda Kanter Quartet, kes on juba üles astunud ka üle Eesti jazziklubides. Vahetut muusikalist dialoogi ning originaalloomingut pakub Johannes Laas kvintett. "Meie muusika on meie loodud. Iga lugu on oma looja nägu, ent jagades saavad nad suureks osaks igaühest. Vaikses õhus kannab meid omamoodi sünergia ning seda tahamegi teistega jagada," ütles ansambli MIS·MATE liikmed.

Samuti esineb Groove Clinic, kelle eeskujud on John Scofield, Antonio Sanchez ja Pat Metheny. Ansamblit Vibes sundis kokku saama kooli ansamblitund, kuid koostöö sujus nii hästi, et alustati ka oma lugude esitamist.

Trio Joern and The Michaels, kes mängivad enda nimetusega kick jazz'i, on Bremenist ning tuuritanud Tudengijazzi raames igas kontsertpaigas. Kick Jazz on kaasahaarav ja tantsuline, kuid samas ka väljakutset esitav ja eksperimentaalne. Rootsist Göteborgist on tulemas ansambel Elmseld, mis mängib uut ja innovatiivset jazzi ning mis seguneb rootsi folk muusika tugevate elementidega.

Tudengijazzi lõpukontsert toimub 12. märtsil Tallinnas Erinevate Tubade Klubis algusega kell 18.00. Kahel laval astub üles üheksa koosseisu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: