Hiina keelab teleekraanil samasooliste suhted ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Armastus" Autor/allikas: outnow.ch

Hiinas keelatakse samasooliste lähedasi suhteid kujutavad stseenid.

Hiina tsensorite sõnul ei peaks teleshowd sisaldama geide suhteid ega teisi teemasid, mis "liialdavad ühiskonna tumedaid pooli", vahendas CNN.

Kaheksa leheküljeline dokument pealkirjaga "vulgaarne, ebamoraalne ja ebatervislik sisu" postitati kohaliku tele- ja filmitööstuse ühenduse veebilehele.

Regulatsioon ütleb, et "Ükski telesari ei tohi näidata ebanormaalseid seksuaalseid suhteid ja käitumisi, selliseid nagu insest, samasoolised suhted, seksuaalsed perverssused, seksuaalsed ahistamised, seksuaalne väärkohtlemine, seksuaalne vägivald jne."

Dokument keelas ka teemad, mis võivad kuidagi kahjustada riigi mainet, propageerivad priiskavat elustiili, õõnestavad rahvuslikku ühtsust ning illustreerivad feodalismi või ebausku.

Keeld tundub olevat näide valitsuse kampaaniast rangemaks moraali kehtestamiseks Hiinas ning suurema kontrolli saavutamiseks avaliku elu üle.

Uus poliitika on Hiina geikogukonna sõnul samm tagasi riigis, mis just hakkas samasooliseid suhteid aksepteerima.

Probleem on levinud erinevates valdkondades, nimelt kaebas Chen Qiuyan, geiaktivist ja tudeng, kohtusse Hiina haridusministri, sest ka õpikud kujutavad samasooliste suhteid kui midagi ebanormaalset.

Homoseksuaalsus dekriminaliseeriti Hiinas 1997. aastal, ja eemaldati ametlike vaimuhaiguste nimekirjast alles 2001. aastal.

2015. aastal tehtud uuringu järgi, pidas homoseksuaalsust mitteaksepteeritavaks 61% Hiina populatsioonist.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: