Kuidas sisustada Ugala õue? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rekonstrueeritud teatrimaja eskiis
Rekonstrueeritud teatrimaja eskiis Autor/allikas: Ugala teater

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Ugala teatriga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Ugala teatri õuealale Viljandis aadressil Vaksali tn 7.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi esteetiliselt rikastavat lahendust, mis asub teatri Reinu tee poolse õueala, täpsemalt rajataval haljastatud nõlval. Teos peab taotlema rütmilist ažuursust (pilulisust, võrejasust) koos rahuliku voolava pinnaga. Taiese materjaliks on soovitavalt metall, mis on töödeldud vabalt valitud tehnikas. Teiste materjalide kasutamine või lisamine ei ole keelatud, kuid lähtuda tuleb vastupidavusest ning sobivusest hoonekompleksi olemasoleva visuaali, rütmi ning ümbritseva loodusega.

Žüriisse kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu esindajad Jass Kaselaan ja Tõnis Paberit, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Mari Vallikivi ja Rael Artel, Ugala teatri teatrijuht Kristiina Alliksaar ning hoone arhitekt Irina Raud. Eksperdina osaleb žürii töös Viljandi linnakunstnik Malle London.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 26. mai. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: