Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anu Välba korraldas Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul viktoriini kooliõpilaste ja poliitikute vahel

"Hommik Anuga" saates toimus Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul viktoriin, kus omavahel olid vastamisi 7. klassi õpilased Tallinna 21. koolist ja eksministrid ja poliitikud Urmas Paet, Siim-Valmar Kiisler ja Andres Anvelt.

Esimese küsimuse esitas Anu Välba kooliõpilastele: Millest koosneb kama?

Kuigi õpilased suutsid suures osas küsimusele ära vastata, öeldes komponentideks nii odra, rukki kui nisu, siis neljanda komponendi, herne, ütles välja vastasmeeskonnast Urmas Paet. Vaatamata sellele teenisid Tallinna 21. kooli õpilased ühe punkti.

Teine küsimus läks poliitikutele: Nimetage mulle kolm Karl-Erik Taukari laulu.

Urmas Paet tõdes, et tänaval tunneks ta kindlasti Taukari ära ja ta teab ka laulusõnu, aga lugude nimed ei tule meelde. Kooliõpilased oskasid see-eest pakkuda kohe välja loo "Segased lood", "Vastupandamatu" ja "Seitsme tuule poole". Edu on ikkagi veel kooliõpilaste käes.

Kolmanda küsimusena lasi Anu Välba noortele õpilastele üht lugu ja küsis: Kes laulab?

Õpilased ei suutnud midagi välja pakkuda - ainsa asjana oskasid nad välistada, et tegu ei ole Anne Veskiga. Kui aga vastasleeris olevad poliitikud ühisel nõul otsustasid pakkuda Marju Läniku, siis selgus, et tegu ikkagi oli Anne Veski looga "Tähelend".

Neljandaks pidid poliitikud mõtlema vastuse mõistatusele: Ümmargune valgeke, kõige ilma armsake.

Poliitikud küll murdsid pead, kuid ei suutnud vastust välja mõelda. Õigeks vastuseks sellele mõistatusele oli hõbemünt, tänases mõistes laiemalt võttes raha.

Ka õpilastele andis Anu Välba ühe mõistatuse: Suurt maja võib kanda, aga liivatera ei kanna.

Vihje peale, et see on seotud praeguse mereaastaga, julgesid noored pakkuda, et tegu võiks olla veega - õige vastus mõistatusele oligi meri.

Poliitikutele esitati küsimus: Kes on olnud kõige noorem ja kes kõige vanem peaminister?

Kõige noorema peaministri, Mart Laari, mõtlesid poliitikud kohe välja, kuid kõige vanema kallal pidid nad pead murdma. Nad pakkusid välja küll Andres Tarandi, kuid pika mõtlemise peale suutsid nad välja pakkuda Andrus Ansipi, kes oli vanim, 57-aastane, kui ta ametist lahkus.

Järgmine küsimus ei olnud enam kellelegi suunatud: Mis sõnadega algab Eesti hümni teine salm?

Sellele küsimusele suutsid mõlemad tiimid leida kiiresti õige vastuse - "Sa oled mind ju sünnitand/ja üles kasvatand".

Eelviimase küsimusena küsis Anu Välba piima kohta: Mis on see hinnavahe, millega on suurtes poodides võimalik piim kätte saada?

Poliitikud pakkusid piima liitrihinnaks 52 senti, õpilased 51 senti. Napilt lähemale jõudsid õpilased, sest õige vahemik on 36-49 senti.

Viimane küsimus on seotud Eurovisiooniga: Nimetage kordamööda lauljaid, kes on käinud Eurovisioonil Eestit esindamas.

Kuigi õpilased suutsid pakkuda mõned nimed, siis jäid nad viimaks toppama ning punkt läks poliitikutele.

Viktoriin lõppes sõbraliku viigiga. Kõigile osalejatele kingiti purgitäis maasikakrõbuskeid, et elada talvine periood üle.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: