Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Stewart Johnson ja Henton Figueroa rääkisid elust Eestis

"Hommik Anuga" saates olid külas Stewart Johnson ja Henton Figueroa, kes on mõlemad Eestis elanud ligi 20 aastat ning kes oskasid hästi rääkida, millised paistavad meie inimesed distantsilt vaadatuna.

Henton tõdes, et talle meeldib väga Eesti ilm. "Kui sa oled jääkaru, siis sa oled kindlasti valmis rookima lund - pane juurde, et kui sa oled armunud saunadesse, siis on väga mõnus pärast sauna ka lumme hüpata." Kui Hentoni sõnul on tema kodukohas praegusel ajal 20 soojakraadi, siis Stewart ütles, et tema kodus on hoopiski 20 kraadi külma. "Eestis on praegu väga mõnus, nagu saunas."

"Ma arvan, et mitte nii keeruline, kui eestlased seda ise arvavad," ütles Stewart Johson eesti keele raskuse kohta, kuid tõi välja, et keeruline aru saada, millal kasutada ingliskeelseid sõnu eesti keele kontekstis. "Ma käisin Apollo kinos ja ütlesin, et soovin "Doktor Pipart", millest müüja midagi aru ei saanud - ta ütles, et ma pean ütlema "Doctor Pepper". Kui ma tema ees ingliskeeles vabandasin, siis ta vaidles vastu, et ta ei räägi saksa keelt."

Stewart Johson ütles, et eesti meeste jutust on kohati raske aru saada, sest nad ei häälda ei sõnu piisavalt hästi välja. "Minu arust on aga ilusaim sõna eesti keeles "kibuvits"," ütles Johnson, mille peale lisas kõrvalt Figueroa, et tema lemmikuteks on U-tähega algavad sõnad. "Nagu näiteks udu ja ulguma." Henton Figueroa jaoks on Eesti puhul ka hämmastav see, et siinsed naised on multifunktsionaalsed. "Siin on bussijuhid, kes on naissoost - Tšiilis oleks see uskumatu."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: