Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kerli Kõiv: ma ehitan metsa sisse geomeetrilist haldjamaja

Kerli Kõiv on Eestis tagasi ning esitles 18. veebruaril Kiek in de Kökis enda värsket singlit. Ta oli külas ka "Ringvaate" stuudios, et rääkida mõne sõnaga enda uuest loomingust ja tulevikuplaanidest.

"Presentatsioon on osa kunstiloomise protsessist - me vaatasime just toredat köögivideot ja see tõi pähe mõtte, et kokk ikkagi tahab selle kartulpüree jutikese panna täpselt nii, nagu ta tahab. Loomingu juures on oluline ka see väljaandmise protsess," selgitas Kerli Kõiv, miks ta seni veel ei lubanud "Ringvaates" kogu enda esmaspäeval ilmuvat videot näidata. "See on just nii, et ma annan siit ühe tükikese ja pärast annan midagi veel." Ta ilmestas seda ka näitega, et kui naine tuleb võtab end kohe paljaks, siis seal ei ole vajalikku põnevust. "Huvitav on see, kui naine näitab natukene õlga ja flirdib."

Mõni aeg tagasi hakkas Kerli mõtlema ning leidis, et kõige enam tahaks ta minna tagasi loodusesse, aga ta ei kujutanud ette, kuidas seda teha. "Praegu olen ma aga väga rahul ja õnnelik, sest sellest looduses olemise protsessist sai minu loomingu osa." Lõuna-Eesti metsadesse ehitab ta endale geomeetrilist haldjamaja, millest peaks saama tema loomingu keskus. "Mul on tegelt ka Californias mägedes mõis, mida ma koos ühe kunstnikuga ehitan." Kerli aga ütles, et Ameerika majas saavad nad kogu mööbli prügimäelt. "Seal on palju rikkaid inimesi, kes viskavad ära superägedat mööblit, mida meie siis restaureerime."

Kerli tõdes, et tal on väga piinlik, et ta kunagi Eesti kohta halbu sõnu ütles. "Ma põgenesin kuskile ja arvasin, et kusagil on äge pärismaailm. Ma nägin selle lähedalt ära ja hing jäi tühjaks. Ma ei teadnud, mida ma siit Eestist leidma hakkan ,aga ma leidsin hästi palju väge ja sain enda jõu tagasi." Ta tõi välja, et uus Eestiga seotud looming on kõige ausam ja tähtsam osa tema senises karjääris.

"Mul on väga palju erinevaid külgi - mul on ka selline külg, kes on väga häbelik ja kes ei tahaks sealt metsamajakesest kuhugi tulla," ütles Kerli Kõiv ja lisas, et väljapaistvate riietega ei käi ta mitte ainult avalikkuse ees. "Minu jaoks on karakterite loomine eneseväljenduse viis - ma võin ka seal metsa vahel ringi liikuda ükssarve sarvega. Ma teen end selliseks metsa ja vaimude jaoks." Sealjuures ta aga kinnitas, et on perioode, kui ta ei vaheta end pidžaamast välja lausa nädal aega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: