Theo Hutchcraft Raadio 2-le: me võtsime Hurtsi uue albumiga suure riski ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hurts
Hurts Autor/allikas: Facebook

Maarja Merivoo-Parro veetis 16. veebruari öö Raadio 2 eetris, andes seal "Öösaate" - vastu hommikut võttis ta ühendust ka Theo Hutchcraftiga bändist Hurts, et küsida nende uue albumi, tuuri ning ka argielu kohta.

"Meil on nüüd kolm albumit ja kontsert saab seeläbi olema väga suur ja võimas," ütles Theo Hutchcraft bändist Hurts saates "Öösaade". "Me ootame neid kontserte väga - on väga tore näha erinevaid inimesi kõigis riikides. Ja ka Eestis - viimati esinesime seal ju kaks aastat tagasi." Ta selgitas ka, et uue albumi "Surrender" valmis suures osas 2014 ja 2015 aastal. "Me läksime Ameerikasse ja Šveitsi ning töötasime muusika kallal täiesti teises keskkonnas. Esimesed kaks albumi valmisid Manchesteris."

Hutchcrafti sõnul oli eesmärgiks end bändina uuele tasemele viia. "Me tahtsime teha mis oleks värske ja põnev ning kus oleks küll elemente vanadest plaatidest, aga ka palju uut. Me võtsime uue albumiga tegelikult suure riski." Ta julges ka arvata, et uus album näitab nende bändi positiivsemat külge. "Sellest küljest on see sarnasem just meie esimesele plaadile "Happiness", sest teine album kujunes palju tumedamaks."

Bändina tunnevad nad siiamaani samasugust entusiasmi nagu kaheksa aastat tagasi, kui bänd loodi. "Ma olen vaimustuses, et selles bändis olla ning ma õpin kirjutamise käigus ja kontserte andes alati uusi asju. Kui ma annan kontserti, siis mul on tunne, nagu oleksin ise osa publikust - see on kõik nii mõnus."

Unistuste koostööks peaks Theo Hutchcraft Lana del Rey'd või Florence Welshi. "See peaks olema keegi hea häälega." Enda muusikamaitset peab ta eiilmeliseks. "Ma kuulan väga erinevat muusikat - alates Prince'ist ja The Smiths'ist, seal kõrval on ka hip-hoppi, samamoodi Lynyrd Skynrd ja teised kantribändid ja ka Fleetwood Mac." Vabal ajal meeldib talle lisaks muusika kuulamisele ka väga kinos käia. "Ma üritan paar korda nädalas kinno jõuda, sest ma armastan filmimaailma."

Juttu tuli ka viimasest James Bondi filmist "Spectre", mida Hutchcraft küll näinud polnud, aga julges end pidada suureks Bondi fänniks. "Me kirjutame iga uue Bondi filmi jaoks ühe loo, aga keegi ei ole meile helistanud, et seda tunnusmeloodiaks saada. Peaks lihtsalt plaadi välja andma, kus on ainult James Bondi teemalised lood."

Lõpetuseks väljendas ta enda armastust Eesti ja Tallinna vastu ning ütles, et ootab väga siia tagasitulekut. "See kontsert, mis me kaks aastat tagasi Eestis andsime, oli meie suurim kontsert seni."

Hurts esineb Saku Suurhallis 10. märtsil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: