Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Logopeedilised muinasjutud õpetavad lapsi rääkima

TÜ keemia teadusmagister Kertriin Paabo kirjutas lastele logopeedilised muiansjutud, mille abil on lihtsam lastega erinevaid raskeid häälikuid kodus harjutada.

Paabo rääkis ETV saates "Ringvaade", et vajadus muinasjuttude järele tuli praktilisest vajadusest, sest logopeedilisi probleeme on tema enda nelja-aastasel tütrel Liisul. "Meie videotes saavad lapsed tugevad näo- ja keelelihased," rääkis Paabo, kuidas muinasjutud lapsi rääkimisel aitavad.

Muinasjututeemasid saab Paabo lastelt üle Eesti. "Lastega peab tegema nii, et laps ütleb sulle teema ja sina pikid need asjad sinna sisse," selgitas Paabo. Ühte muinasjuttu võib Paabo sõnul teha lõputult.

Paabo lisas, et kui hoida rõõmsat õpikeskkonda, siis on lapsed seda nõus tegema. Ettevõtmisele on oma positiivse hinnangu andnud ka logopeed. "Tänukirju saame me hästi-hästi palju. Siis ma loen Liisule ja Jussile need ette ja nad kohe tahavad uuesti filmida," rääkis Paabo oma lastest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: