Mõisad, muusikud, männik, meri: Keila vallast vändati dokfilm ({{commentsTotal}})

Keila-Joa loss
Keila-Joa loss Autor/allikas: Pressimaterjalid

6. veebruaril esilinastub Kumus Keila vallast vändatud dokumentaalfilm "Helide maa", kus Keila valla ajaloost ning tegemistest räägivad Eesti tuntud kultuuritegelased, kes ühel või teisel moel on Keilaga seotud. Film jutustab Keila valla loo, kus on tähtsal kohal mõisad, muusika ja muusikud, rand ning kaunis männimets.

Filmis astuvad üles Arvo Pärt, Neeme Kuningas, Andrei Dvorjaninov, Siim Kallas, Aarne Valmis, Hendrik Sal-Saller, Laine Randjärv ning mitmed teised avaliku elu tegelased.

"Dokumentaalfilm "Helide maa" avab vaataja jaoks väikse Keila valla suure ajaloo ning näitab, kui läbipõimunud on see koht alati olnud muusikast," ütles filmi režissöör Elo Selirand. "Keila-Joa loss, Kõltsu mõis ning tulevane Arvo Pärdi keskus teevad Keilast taas selle koha, kuhu tulevad muusikud nii esinema kui ka inspiratsiooni koguma – täpselt nagu oli Benckendorffide ja Volkonskite ajal."

"Keila vald on andnud endast parima, et eestlased avastaksid selle endi jaoks jälle kui suurepärase puhkuse veetmise koha," lausus Keila vallavanem Jaan Alver. "Keilas on saanud juba traditsiooniks erinevate muusikaürituste korraldamine ning kindlasti leiab siit midagi meelepärast oma maitsele igaüks. Spordihuvilistele on avatud Niitvälja golfikeskus ning mõnusat äraolemist pakub Laulasmaa spaa. Keila suur unistusi on korda teha Kloogaranna rand, et sellest saaks taas üks Eesti ilusamaid randu – nii nagu esimese vabariigi aegadel."

Filmi üks autoritest, Keila valla elanik Rein Lang ütles, et nõustus filmi tegema, kuna temas on ajalooline huvi Eesti põnevate paikade vastu ning film võimaldas tal läbi käia kõige erilisemad paigad oma koduvallas. "Usun, et tegelikult on paljudel Eestimaa valdadel sarnaselt huvitav ning mitmekülgne lugu jutustada. Kuskil on olemas Kunsti vald, kuskil aga Teatri vald – need on vaja lihtsalt päevavalgele tuua," märkis Lang. "Keila vald on Muusika vald. Film näitab seda briljantselt."

49-minutise dokfilmi tootis Estfilm. Filmi režissöör on Elo Selirand, produtsent Karmo Kaasik ja stsenaristid Rein Lang, Kadri Kurm, Janek Mäggi.

Vaadake kaadreid filmist.

Keila vald asub Harju maakonna lääneosas. Keila valla pindala on 179 km² ning vallas elab ligi 4800 elanikku. Keila vallas koosseisu kuuluvad 19 küla ja kolm alevikku - Klooga, Keila-Joa ja Karjaküla.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: