Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video| Parmupillihullus Menu toimetuses! Vaata, kui lihtne on parmupilli mängida

Foto: kaader videost

Homme toimub Tallinnas klubis Sinilind parmupillifestival. Festivali korraldaja Kairi Leivo ja muusik Jaan Tätte jr tutvustasid seda põnevat pilli ja jagasid õpetussõnu, kuidas maailma ühe vanima muusikainstrumendi mängimine käib.

"Ma juba päris noorena nägin mingit kehva pilli ja proovisin seda, aga see mind ei inspireerinud. Hiljem, võib-olla 19-aastasena ma nägin ühte Youtube'i videot, kus tüüp väga ägedalt mängis parmupilli. Siis ma läksin poodi ja ostsin endale sellis korralikuma pilli," rääkis Jaan, kuidas tema parmupilli mängimiseni jõudis.

Muusiku sõnul on parmupill tema arvates akustilistest pillidest kõige huvitavam, kuna pilli heli saab väga erinevalt modulleerida. Parmupill on üllatavalt mitmekesine, mistõttu saab sellega järele mängida pea kõiki lugusid. "Meloodiate mängimine on võimalik parmupilliga, aga see on keeruline, see võtab natuke aega," tõdes Jaan.

Kairi Leivo kinnitas, et homsel festivalil õpib igaüks, kuidas parmupillist helisid välja võluda. Õpitoad toimubad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. "Algajad õpivad pilli kätte võtma, pilli suus hoidma, esimesi helisid tekitama võib-olla esimest meloodiat mängima. Luban seda, et küllap igaüks saab pillidest kõla kätte," ütles Kairi.

Festivalile on end registreerinud juba sada inimest, kuid ära mahuvad kõik huvilised, kes parmupilliga tutvust tahavad teha. "Me oleme väga õnnelikud, et nii paljud inimesed on võtnud kätte ja tulevad meie festivalile," ütles festivali korraldaja.

Kõikidest osalejatest moodustatakse üks tore parmupilliorkester.

Festivali ajakava:

(Klubi Sinilind, Müürivahe 50)

11.00 Õpitoad algajatele ja edasijōudnutele (tasuta)

15.30 - 18.00 Õpitoad algajatele ja edasijõudnutele (tasuta)

19.00 Suur parmupillikontsert, jämm ja tants parmupillide järgi (tasuta)

22.00 Meisterjaani kontsert

"Vikerhommiku" saatejuhi Rasmus Kagge katsetus:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: