Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Barbie-ekspert: kurvikas nukk ei ole Barbie kui ikooni hukk

USA-s lastakse turule erineva kehakujuga Barbied, nende hulgas ka kurvikas nukk. Rannarahva muuseumi teadusjuht ja Barbiede spetsialist Maivi Kärginen tunnistas, et imagomuutus ei tähenda Barbie hääbumist.

"Minu väga isiklik arvamus on, et see ei ole Barbie kui ikooni hukk. Kes tahab, leiab klassikalise Barbie üles. Nende uute valikute seas on muideks olemas see sama blond, pikk ja sale nukuversioon," rääkis Kärginen "Vikerhommikus".

Barbie andunud fännid on muutuses pettunud just eelkõige seetõttu, et Barbie sünnilooga käib kaasas tema amet - blond fotomodell. Sellest hoolimata saab poelettidel näha peagi erineva pikkuse, kaalu, nahatooni ja soenguga Barbiesid.

"Hästi palju räägitakse kurvikusest, mis nukule tekib, aga see ei piirdu ainult kurvikusega, vaid lisandub ka erinev pikkus. On muideks ka kõhnem Barbie ja erinevad nahatoonid. See ei ole üldse ainult kaalus kinni," rääkis Kärginen.

Kuigi Barbiede tootja Mattel teatas möödunud aastal müügilangusest, usub Kärginen, et nukkude stiilimuutus ei ole ainult sellest sõltuv. Üha rohkem on maailmas lapsevanemaid, kes oma laste nukke ise naturaalseteks ümber disainivad. "On spekuleeritud, et just selle pärast üritab Mattel minna tagasi juurte juurde ja anda nukule rohkem elulähedasemat väljanägemist," selgitas Kärginen.

Kärgineni isiklikus kollektsioonis on täna 60 Barbiet ning naine kinnitas, et plaanib lähiajal soetada ka kurvikama nuku. "Ma arvan, et ma puhtalt sportlikust huvist selle kindlasti endale ostan," lubas ta.

Kärginen tunnistas, et Barbiet on süüdistatud kõigis maailma surmapattudes, kuid tema isiklikult ei ole kunagi tundnud survet näha välja Barbielik. "Mina ei ole seda isiklikult mitte kunagi tundnud, ei ole tundnud ka täiskasvanuna, sest kui mina üles kasvasin, olid 1990ndad, natuke teine ajastu. Barbie oli väga kallis, kõik ei saanud seda endale lubada, hea oli kui said kingituseks ühe Barbie endale. See muu asi sealt ümbert läks natuke kaduma," arvas ta.

Ta lisas, et üks nukk ei saa kunagi mõjutada nii palju kui keskkond, mis meid ümbritseb. "Kui laps kasvab üles, siis eeskujud, lapsevanemad, täiskasvanud tema ümber," selgitas Kärginen.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: