Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu rahu aastapäeva tähistatakse kontserdiga

Eesti meestelaulu seltsi laulumehed vabadussamba juures
Eesti meestelaulu seltsi laulumehed vabadussamba juures Autor/allikas: Eesti meestelaulu selts

Täna tähistavad kaitsevägi ja Eesti meestelaulu selts kontsertaktusega Estonia kontserdisaalis rahulepingu sõlmimise 96. aastapäeva.

Täna hommikul kell 9.30 asetavad peaminister Taavi Rõivas ning kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili pärjad vabadussõja võidusamba jalamile. Tartu rahu aastapäeva pidulik kontsert algab Estonia kontserdisaalis kell 19.00 ja kontserdi alguses esineb kõnega välisminister Marina Kaljurand.

Tähistamaks 96 aasta möödumist Tartu rahulepingu sõlmimisest tuleb muuhulgas ettekandele Eduard Tubina ballaad "Kaks saarlast". Solistid on Ott Indermitte ja Martin Siimer.

Kontserdil esinevad kaitseväe orkesterile veel Virumaa meeskoor, Tallinna poistekoor, Eesti teaduste akadeemia meeskoor ning solistidena Karel Tohv ja Maarja-Liis Ilus.

Lisaks välisministrile võtavad Eesti ajaloo ühe tähtsama sündmuse tähistamisest Estonia kontserdisaalis osa kaitseminister Hannes Hanso, kultuuriminister Indrek Saar, kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, riigitegelased, välisriikide suursaadikud ja sõjaväeatašeed, kultuuritegelased, samuti kaitseväelased ja kaitseliitlased.

1988. aastal loodud Eesti meestelaulu selts ühendab Eesti meeskoore, noorte meeskoore ning poistekoore. 2001. aastal allkirjastasid kaitsevägi ja Eesti meestelaulu selts koostöömemorandumi, mille eesmärk on edendada ajateenijate lauluoskust ja -armastust ning kaitseväelaste kaasalöömist meeskooride tegevuses.

Kaitseväe orkester ja Eesti meestelaulu selts korraldavad Tartu rahulepingu aastapäevale pühendatud kontserti alates 2001. aastast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: