Aapo Pukk jäädvustas Reet Linna maalile

Foto: Prillitoos/ERR

20 aastat portreekunstnik olnud Aapo Pukk jäädvustas "Prillitoosi" saatejuhi Reet Linna maalile. Kunstnik näitas samm-sammult, milline on maalimise protsess.

"Portreekunst on žanr, kus langevad nii paljud asjad kokku, sellepärast vähesed sellega tegelevad. See peab olema sarnane, see peab olema ka hea maal seejuures. Ta räägib mõlemast - ta räägib kunstnikust, ta räägib modellist," selgitas Pukk ETV saates "Prillitoos".

Ta lisas, et kunstnik on alati üks ja seesama - kodus, näitusel ja galeriis. "Ma pean olema nagu hea kirikuõpetaja, et elama seda elu, mida ma jutlustan. Ma kunstnikuna olen see, kuidas ma maalin," ütles Pukk.

Mehe sõnul on maalimine tema loomulik keskkond. "Ma läheksin hulluks peast, kui ma ei saaks maalida," tõdes ta.

50 protsenti Puki tööst moodustavad portreed. "Kunagi, siis kui sai igapäevase portreekunstnikuna alustatud, ma vaatasin, võib-olla seda on ülbe öelda, aga see põld on tühi või see seisab või seal on ruumi," tõdes Pukk, kelle hinnangul ei ole portree vaid edevuse märk, vaid ühe kunstniku igapäevaelu. "Portree on tegelikult kunsti alustalasid," arvas Pukk.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: