"Pärnumaa foto" näitusel äratavad tähelepanu ajastuhõngulised pildid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: http://linnagalerii.parnu.ee/

Traditsioonilisel näitusel "Pärnumaa foto" äratasid tähelepanu 1940ndal aastal toodetud filmile pildistatud fotod. Filmi nii-öelda parim enne sai mööda 1945ndal aastal, aga pildid tulid välja küll.

"Pärnumaa foto" toimub 11. aastat ja nii kutselised kui ka amatöörfotograafid viivad sinna oma pilte meelsasti. Pilkupüüdvaid fotosid on palju, aga Tori mehe Ülo Soometsa kaks Tori kirikust tehtud pilti köitsid eriti tähelepanu, vahendasid ERR-i teleuudsed.

"Nendel filmidel lõppes see parim enne tähtaeg 1945-1946. Mina pildistasin möödunud aasta septembris kõigepealt katsepildid, kas midagi üldse peale jääb ja tundus, et jääb väga hästi peale. Ja siis mõtlesin, et mis objekte ma pildistan. Tundus, et Tori kirik oleks ilus sümbol pildile võtta, kuna see film toodeti enne, kui Tori kirik sõjakeerises hävis," rääkis fotograaf Ülo Soomets.

Soomets ütles, et filmi ilmutamisel tuli muidugi ajusid ragistada, aga hakkama sai. Linnagalerii juhataja Alar Raudoja sõnul on tänapäeval raske vahet teha, kas tegemist on amatööri või professionaali pildiga.

"Kuna fototehnika on muutunud nii professionaalseks, siis täna öelda, kes on proff ja kes mitte proff, sest teinekord see mitteproff teeb pilte superprofi tehnikaga, nii et seda kategooriat on suhteliselt raske eraldada," tõdes ta.

Välja on pandud 61 fotot 34 autorilt, näitus on Pärnu linnagaleriis avatud 6. veebruarini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: