Els Himma: on mingi kahtlane ärapanemise vaim, millest muusika kuidagi võita ei saa ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

"Vikerhommikus" käis külas Els Himma, kes tähistab 23. jaanuaril 76. sünnipäeva - stuudios rääkis ta nii endast, oma vennast kui ka muusikast üldisemalt.

"Mulle ei tuleks endale isegi sünnipäev meelde ja eks seda on ka juhtunud, aga mu tüdrukud ei lase seda niisama minna, nad peavad mind ikka meeles," ütles Els Himma "Vikerhommikule", et suurt pidu ta sünnipäeval ei taha, vaid soovib pigem lihtsalt juttu rääkida, kohvi juua ja kooki süüa. "Kõige esmane asi, millega ma olen pikka aega tegelenud, on raamat minu vennast - see on võtnud mult väga pikalt ja pidevalt aega," tõdes Himma, et ennast pidas ta raamatu komplekteerimiseks aga liiga subjektiivseks. "Ma leidsin inimese, kes on täiesti pädev ning ta on neid ennemgi teinud - ta tunneb muusikaid, muusikud ja teab seoseid, samuti oskab ta arvata, mis võiks lugejat huvitada."

Lisaks raamatule, mis on Rolf Uusvälja kohta ilmumas, on Els Himma andnud välja ka enda venna muusikaga plaate. "Eks kindlasti olen seda nii südamesse võtnud seepärast, et ta on ikkagi minu vend, aga samas on ta ka suur muusik, kes on Eestile väga palju andnud ja kes on lisanud Eesti kultuurikihti väga mõjuka joone," leidis Himma, et ta jaoks oli uskumatu, et üks inimene võib sellise pingega töötada. "See töömaht on täiesti fenomenaalne - fikseeritud kavalehtedega kontserte on ta andnud üle 1400."

"Möödunud aastal ma laulsin mõnel jazzkontserdil, olen teinud koostööd ka Kallustega, mis on väga tore vaimupuhkus, viimati laulsin ka Kõltsu mõisas," lubas Els Himma, et õige pea hakkab ta jälle lindistama. Samuti leidis ta, et nüüdseks on tema elutempo kindlasti pisut rahulikumaks muutunud. "Ma arvan, et praegune muusikapilt on väga kommertslikuks läinud, aga see on ilmselt kahetine asi - sellest võistlusmomendist kindlasti võidab muusika, aga teiselt poolt on kuskil mingi kahtlane ärapanemise vaim, milles muusika kuidagi võita ei saa." Noor muusik, kellega Els HImma koostööd sooviks teha, on Kristel Aaslaid. "Ma ei tea, kas ta üldse ennast veel leidnud on, aga teisi ta oskab küll vägevalt järgi teha."

Palju õnne Els Himmale ka toimetuse poolt!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerhommik



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: