Raplamaa mehe 13-aastane mära teeb lumetöid võrdselt väiketraktoriga ({{commentsTotal}})

Raplamaa mees Vello Tamm on veendunud, et hobusest on jätkuvalt palju abi kõikvõimalike majapidamistööde tegemisel. Kuigi põhiosa lumekoristustöödest teeb Vello juhitav ettevõte Raplas raudruunade abil, on hobusest abi kohtades, kuhu suure traktoriga ligi ei pääse – näiteks kõnniteedel.

13-aastane mära Sallina on harjunud metsast puid välja vedama, lumesaha ees oli ta täna esimest korda. Hobuse omanik, Raplas lumetõrjetöid tegeva ettevõtte juht Vello Tamm on oma suksuga igati rahul, sest hobune töötab peremehe hinnangul võrdselt väiketraktoriga, isegi kiiremini.

Riistapuu, mida hobune vapralt enda järel veab, ongi tegelikult väiketraktori lumesahk, mis tuli hobuse tarvis ümber ehitada.

"Siia sai ehitatud lisaratas, mis pöörab ja mille peale ta toetub... siin on aku peal, hüdrojaam. Ja ise tõstab. Aga kui on liiga paks lumi, siis saan ise saha asendiga reguleerida, et ta jõuaks tõmmata," räägib peremees, hobusekasvataja ja ettevõtja Vello Tamm.

"Me oleme siin teinud teisi töid ka. Sügisel tormimurdu koristanud ja jõest puid välja tirinud... nii et Raplas ei ole hobune haruldane nähtus."

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: