Vikipedistid tähistasid Vikipeedia 15. sünnipäeva artiklite kirjutamisega

Foto: ERR

Täna tähistab oma 15. sünnipäeva vaba entsüklopeedia ehk Vikipeedia. Vikipedistsid said selle puhul kokku ja kirjutasid ning toimetasid Vikipeedia artikleid.

2012. aastast edendab Vikipeedia täitmist MTÜ Wikimedia, kes ka tänasel sünnipäeval kutsus vikipedistid kokku. Lihtsalt öeldes on Vikipeedia vaba entsüklopeedia, mida saab igaüks täita. Ja seda tehakse palju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestlased on ühed maailma aktiivsemad, kui me vaatame kõnelejate arvu suhtega. Miljoni inimese kohta on meil väga aktiivne kogukond," kinnitas vikipedist Ivo Kruusamägi.

Vikipeediat täidetakse näiteks ka ülikoolis, kus tudengitel tuleb õppeainetes luua Vikipeedia artikleid. Tartu ülikoolis on Vikipeedia artikleid teinud üle 2000 üliõpilase.

Kui sageli kõlavad jutud ka sellest, et Vikipeedia artiklid ei ole väga usaldusväärsed, siis sellega vikipedistid ei nõustu.

"Usaldusväärsuse kasv tuleb just sellest, et kõik inimesed, kes saavad sinna panustada, saavad seal ka vigu paranda. Kui on koos piisavalt suur hulk inimesi, kes parandavad seal vigu, siis lõpptulemusena sünnib seal midagi väga kvaliteetset," ütles Kruusamägi.

Sulev Iva on aktiivne Võru vikipedist. Ta on suisa nii aktiivne, et kokku peaks olema tema nimel umbes tuhat artiklit.

"Minul oli väga konkreetne huvi - mitte entsüklopeedia kirjutamine, vaid kuna olen võru keele õppija, siis minu huvi oli see, et võru keelt võimalikult palju internetti saaks," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: