Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA tudengid tahavad muuta Tapa sõjaväelinnakut hubasemaks

Foto: ERR

Eesti kunstiakadeemia (EKA) arhitektuuri ja linnaplaneerimise üliõpilased uurisid võimalusi Tapa sõjaväelinnaku elukeskkonda paremaks ja huvitavamaks muuta. Kaitseväelasi üllatasid pakutud lahendused meeldivalt.

Kolm päeva uurisid EKA tulevased arhitektid Tapa sõjaväelinnaku eluolu ja tegid ettepanekuid selle hubasemaks muutmiseks. Linnakut ootab ees laienemine ja uute arhitektuursete, linnaehituslike ning maastikuarhitektuuriliste lahenduste rakendamine võimaldaks sealset elukvaliteeti parandada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me tahame, et meie elukeskkond oleks väga väärtuslik, et inimestel meeldiks siin olla ja ka meie ajateenijatel meeldiks siin olla ja et teenistus mööduks kergemalt. Sellega me praktiliselt vähendame ajateenijate väljalangemist. See on väga pragmaatiline lähenemine ja teiselt poolt me oleme mõnes mõttes nagu tippsportlased - me otsime sealt murdosa sekundeid, et olla lahinguväljal parem. Kui sõdur on õnnelik ja kui tal on hea tuju, siis ta täidab oma ülesandeid palju paremini," rääkis 1. jalaväebrigaadi ülem Veiko-Vello Palm.

"See oli äärmiselt huvitav sellepärast, et arhitektina ilmselt tuleb süveneda väga paljudesse erinevatesse valdkondadesse. Minu mõte oleks võib-olla see, et viia läbi suuri muudastusi, ei pea tegema väga suuri liigutusi," sõnas EKA arhitektuuriüliõpilane Liina Soosaar.

Väärt ettepanekuid laekus nii ajateenistuses käinutelt kui ka esmakordselt sõjaväe tegemisi nägevatelt tudengitelt.

"See, et ma siin teeninud olen, tuli suurtesti kasuks ja mul tekkisid kindlad enda mõtted. Kui minul oleks ülesanne terve linnak täiesti tühjale alale planeerida, siis ma arvan, et see saaks olla võib-olla palju tänapäevasem, kuna ka kaitsevägi on pidevalt arenemises, nii oma suhtumises inimestesse kui ka ilmselt ka ruumi," rääkis EKA arhitektuurimagistrant Sven Luik.

"Me saime nii väga lennukaid kui ka väga praktilisi lahendusi. Me nägime, kuidas lihtsate vahenditega suudaksime oma elukeskkonda paremaks teha. Nii, et meie jaoks oli see äärmiselt kasulik kogemus," kinnitas Palm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: