Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suurpered moodustasid lumises Tallinnas rekordilise inimketi

{{1452341252000 | amCalendar}}

Täna moodustasid üle 400 lapse ja vanema Tallinna kesklinnas külmakraade trotsides Eesti kõige pikema suurperede-inimketi.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul taheti inimketi moodustamisega tähelepanu juhtida igasuguste perekondade väärtustamisele – olgu selleks siis teisest rahvusest, üksikvanemaga või kümne lapsega perekonnad. “Igaüks meist väärib võrdset kohtlemist ja võimalust unistada,” ütles Õunap ning lisas, et seetõttu kuulutati täna välja ka kümne suurpere unistused, mis Solaris Keskuse heategevuskampaania raames tänavu ellu viiakse.

Aage Õunapi sõnul saatis kampaanias osalemiseks oma suurema või väiksema unistuse rekordilised 141 Eesti perekonda, kuhu kuulub kokku enam kui 1100 liiget. “Nende seast valiku tegemine oli erakordselt raske, sest tegelikkuses väärinuks teostamist kõik unistused,” nentis Õunap ning lisas, et kokku viiakse tänavu ellu kümne perekonna soovid. “Nende hulgas on näiteks suurele perele vajalik sõiduauto, perereis, ehitusmaterjale, uus mööbel, aga ka näiteks fotosessioon ja erinevaid lauamänge.”

Seitsmelapselise pere ema Svetlana on unistanud mikrobussist. "Me ammu unistasime suuremast autost, sest me ei mahtunud väikesesse ära, et kuskile üritustele sõita. Tõesti oli ebamugav. Väikese autoga ei saanud terve perega kuskile minna ja saime oma unistuse teoks - võtsime laenu ja ostsime kasutatud mikrobussi, aga see läks meil maja ees põlema," rääkis Svetlana "Aktuaalsele kaamerale".

Solaris Keskuse turunduse projektijuhi Paula Toomeli sõnul sai keskuse poolt korraldatud heategevuskampaania täna väärilise lõpu. “Kindlasti tõi see enim rõõmu neisse kümnesse peresse, kelle soovid täide viime, kuid loodetavasti pakkus tänane perepäev ka neile peredele rõõmsaid emotsioone, kes võib-olla nii tihti selliseid üritusi ühiselt ette võtta ei saa,” lausus Toomel ning lisas, et pere pisemaid rõõmustas enim just kinokülastus ja Getter Jaani kontsert.

Aage Õunap ütles "Aktuaalsele kaamerale", et suurperede-inimketis seistes ja üksteisel käest kinni hoides taheti näidata, et hoolitakse kõigist peredest ja lastest, ükskõik kui palju neid peres on või mis rahvusest nad on.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Solaris Keskuse heategevuskampaanias said osaleda kõik suupered, kes saatsid 2015. aasta viimase kuu jooksul vastava taotluse oma suurima sooviga. Elluviidavad unistused kuulutiti välja täna Solaris Keskuses toimunud perepäeval.

Nelja- ja enamalapselisi peresid on Eestis veidi alla nelja tuhande.

Toimetaja: Marju Himma, Merili Nael, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: