Väikeste vaatajate ette jõuab legend värvide sünnist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taavi Tõnisson
Taavi Tõnisson Autor/allikas: ERR

Pühapäeval, 10. jaanuaril jõuab NUKU teatris vaatajate ette lavastus "Värvid" väikelastele. Loo on kirjutanud ja lavastanud Maria Usk.

Muinasjutt "Värvid" jutustab loo sellest, kuidas kunagi ammu sündisid maailma värvid ning tekkisid öö ja päev. Lauludega värss-muinasjutus saavad lapsed vaadata, kuidas värvid Valge Haldja riigis sünnivad ning mis juhtub siis, kui ihne Kuningas Must nad ära varastab. Selles helges muinasjutus näevad lapsed oma silmaga, kui palju parem on olla sõbralik ja lahke, mitte omakasupüüdlik ja egoistlik. Lavastus sobib hästi nelja- kuni seitsmeaastastele lastele. Lavastuses mängivad Laura Nõlvak, Taavi Tõnisson ja Reet Loderaud või Tuuli Raadik. Kunstnikutöö tegi Rosita Raud ning helimaailma lõi Mari Amor.

Tegemist on taasesietendusega, sest lavastust "Värvid" on aastatel 2006–2009, juba mängitud. Lavastaja Maria Usk sõnab, et olulised teemad ei vanane kunagi. Muistendite kaudu on juba sajandeid maailma asju seletatud ja muinasjutud on meid põlvkondade viisi õpetanud paremateks inimesteks saama.

"Selles nukulavastuses on põnev see, et ellu äratatakse värvid, kellel pole tegelikult olemas ühte kindlat kuju – värvid saavad olla väga erinevad esemed meie ümber. Värvid on sellesse muinasjutumaailma sündides puhtad lehed, kes alles hakkavad iseendale ja maailmale tähendusi looma. Seda fantaasiarikast muinasjuttu maailma loomisest saab iga laps kodus oma väljamõeldud stsenaariumi järgi ka edasi mängida – kodus on meil kõigil ju erinevat värvi asju, millega võib kõiksugu lugusid läbi mängida," kirjeldas Usk.

"Värvides" Kuningas Musta rollis puutus näitleja Taavi Tõnisson omal ajal esmakordselt kokku lauanukkudega. Nüüd, NUKU teatri kunstilise juhina, leidis Tõnisson, et NUKU väikelastele mõeldud repertuaaris on lavastus omanäoline ja eristub nii sisu kui vormi poolest, lisaks on haarava tegevustikuga lavastuses ilusat muusikat ja efektseid visuaalseid pilte.

"Värvid" taasesietendub 10. jaanuaril kell 12 Auna teatrimajas Pelgulinnas. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: