Viljandis kogunesid täna noored rütmimuusikud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Täna algas Viljandis traditsiooniline laagerfestival "Koolijazz=Jazzikoo", mis toob üle-Eesti kokku üle kuuekümne noore rütmimuusika huvilise.

Osalejad jaotatakse gruppidesse, keda juhendavad tuntud jazzmuusikud. Festivali lõppkontserdil kõlabki see, mis kolme päevaga valmib õpitubades, koos noortega astuvad lavale ka juhendajad. Sel aastal juhendavad ansambleid Allan Järve, Tõnu Tubli, Marti Tärn, Andre Maaker, Joel Remmel ning Laura Junson ja Laura Remmel (vokaalansamblid). Loenguid ja õpitubasid viivad läbi Jürgen Rooste, Sveta Grigorjeva, Inaki Sandoval ja Kristjan Randalu.

Avalikkus saab osa kolmest kontserdist, mis toimuvad Viljandi Pärimusmuusika aidas. Täna kell 19.00 algab viies noorte rütmimuusikute võistumängimine "Mängu Ilu". Zürii, kelle tööd juhib Kristjan Randalu, hindab ansamblimängu, individuaalset meisterlikkusust ja „seda seletamatut miskit“.

Kolmapäeval, 6. jaanuaril kell 19.00 on laval festivali külalised. Õhtu avab laval pianist Inaki Sandoval kavaga Solo" ning teise esinejaks on Trump Conception. Jazzpianist Inaki Sandoval on eelkõige tuntud kui TÜ VKA direktor, muusikuna on ta end senini tutvustanud vaid Viljandi Jazziklubis esinedes, sedagi ansambli koosseisus. Solistina on ta Viljandis laval esmakordselt. Tõelise jazzorkestri mõõtu koosseisu Trump Conception liider ja kõlavate teoste looja on bassist Janno Trump. Kõlab funk ja fusion, jazz ja gruuv. Enam kui aasta tegutsenud ansamblis mängivad Janno Trump (bass), Allan Järve (trompet), Tanel Kuusk (trompet), Johannes Kiik (tromboon), Daniel Aljo (tenorsaksofon), Keio Vutt (bass-saksofon), Madis Muul (klahvpillid), Pent Järve (kitarr), Dmitri Nikolajevski (trummid) ja Caspar Salo (löökpillid).

Festivali lõppkontserdil "Jazzikool", mis toimub 7. jaanuaril kell 16.00, osalevad festivali ansamblid koos juhendajatega ning avalikustatakse "Mängu Ilu" võitjad.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: