"Eesti lugude" uus hooaeg toob eetrisse HD Taneli ja Tartu tänavakunsti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Jaanuaris stardib ETV eetris taas "Eesti lugude" filmisari, mis toob kevadhooajal eetrisse HD Taneli, Tartu tänavakunsti aga ka külakoolide sulgemise teema.

"Just see erinevus on minu jaoks selle projekti tugevus, et näidatakse Eesti erinevaid piirkondi ja erinevaid teemasid," rääkis dokumentaalfilmide ekspert Kaarel Kuurmaa "Vikerhommikus".

"Eesti lood" on eetris olnud juba üle kümne aasta ning koos uue hooajaga on valminud juba tervelt 162 filmi sellest sarjast.

"Ühtegi filmi pole 162 hulgas, mis aastate jooksul tehtud on, mis räägiks minevikust või oleks kuidagi meenutuslik portreedokk. Sinna on rõhutatult valitud filmid, mis räägiksid sellest, mis hetkel ühiskonnas toimub, mis on teoksil, mis võib-olla alles saab tähtsaks tulevikus," selgitas Kuurmaa.

Igal aastal jõuab ETV ekraanile 12 Eesti lugu, nii ka alanud aastal. "Kokku me saame galerii Eesti elust 2014. aasta lõpust 2015. aasta hilissügiseni," rääkis Kuurmaa uutest dokumentaalidest.

Kuigi möödunud aasta kuumad teemad olid kooseluseadus ja pagulased, püüavad filmitegijad leida erinevaid teemasid, et tekitada vaatajates üllatusmomenti.

"Lisaks kõigele muule saame meie avardada inimeste silmaringi mõne valdkonna osas. Selline film nagu "Mängur" räägib Eesti ühest tuntud youtuberist HD Tanelist. Me näeme tema elu, aga peale selle üleüldse seda maailma, mis toimub veebis ja mängudemaailmas," ütles "Eesti lugude" projektijuht Maarja Pärsim.

"Eesti lood" alustavad ETV ekraanil 6. jaanuarist. Esimesena jõuab eetrisse film "Eesti lood: Juhtmevaba elu".

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: