Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aivar Hundimägi: Ilvese presidendiaastaid jääb meenutama tema eraeluline sündmus

President Toomas Hendrik Ilvese ja Ieva Ilvese pulmad
President Toomas Hendrik Ilvese ja Ieva Ilvese pulmad Autor/allikas: Annika Haas

Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi tõdes, et president Toomas Hendrik Ilvese peagi lõppevat ametiaega jäävad meenutama eelkõige tema eraelulised sündmused nagu abiellumine Ieva Kupcega.

"Vähem võib-olla neid tegusid, otsuseid, kõnesid, väljaütlemisi, mis tegelikult ühte presidenti võiks meenutama jääda," arvas Hundimägi Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Hundimägi lisas, et Ilves ise on pannud enda eraelu meedia tähelepanu alla. "Kui need pulmad oleksid toimunud pärast seda, kui ta on ametist juba lahkunud, siis oleks kindlasti olnud tähelepanu ka, aga mitte võib-olla nii suur. Teine teema on kogu selle suhte juures üles kerkinud kahtlused, kui aus on president olnud, kui avameelne ja kui need kahtlused on üleval, siis neile otsitakse vastuseid, nendest kirjutatakse," selgitas ta.

Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler lisas, et president on paistnud silma sellega, et on leinud endale kiirelt uue armastatu. "Me teame, et presidendil ei ole üldse puhkuseaega, tema on meil alati tööl. Olukorras, kus armastatu elab teises riigis, on see päris raske ülesanne," arvas Vedler.

Samas ei pea Vedler eriliseks seda, et üks riigipea võtab endale välismaalase naiseks või meheks, sest riigipead on seda teinud aastasadu.

Pulmad on head ühiskonnale

Küll aga on Ieva Kupce tema hinnangul kõige tuntum lätlane Eestis ning tänu sellele paraneb kindlasti ka kahe riigi koostöö. "Vaimsel ja kultuurilisel tasandil on eestlased ja lätlased rohkem ühised kui Eesti ja Soome," arvas Vedler.

Vedler tõdes, et sellist olukorda, kus riigipea abiellub, ei ole Eestis varem olnud ja see on ka maailmatasemel väga haruldane sündmus. "Ma arvan, et kogu Eesti rahval tasub olla õnnelik, sest üks õnnelik paar on meil jälle juures ja see on ainult hea meie ühiskonnale," rääkis Vedler.

Samas lisas ta, et tegemist on selgelt eraelulise sündmusega ja kui tegemist oleks näiteks Ameerika presidendi abiellumisega, siis me tõenäoliselt teaksime tunduvalt rohkem tema tulevase abikaasa kohta infot, kui me teame praegu Ieva Kupce kohta. "Ja see meediakajastus seal oleks nagu live ülekanne juba praegu. Meil on Eesti, meil on Läti, olukord on teistsugune," selgitas ta.

Hundimägi arvates on aga täiesti loomulik, et Ilvese pulmast kirjutatakse. "Mina ei saa nendest arvamustest aru, kes ütlevad, et ei peaks seda kajastama, et peaks hästi tasa, vaikselt ja tagumistel lehekülgedel," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: