Tartu pakub tänasest muusikalist ilutulestikku linna säravate talentidega ({{commentsTotal}})

Tartu Talvemuusika festival
Tartu Talvemuusika festival Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tartu Talvemuusika festival 2016 algab täna Jaani kirikus taas juba kolmandat korda.

2.-9. jaanuarini pakub festival linnakodanikele ja uusaasta turistidele iga päev Jaani kirikus muusikalist ilutulestikku oma linna säravate talentidega. Toimuvad päeva-ja õhtukontserdid.

Tartu interpreetide kammermuusikafestivalil esineb nii vabakutselisi interpreete kui ka orkestrante Vanemuise teatrist, Elleri koolist ja kirikust. Esindatud on rahvusvahelise tuntusega Tartu pianistid Kadri-Ann Sumera, Jorma Toots, Jaan Kapp, Margus Riimaa, ooperisolistid Karmen Puis ja Atlan Karp.

2. jaanuaril kõlavad avakontserdil koos klavessiin ja orel. Kristel Eeroja-Põldoja eestvõtmisel kuuleb 3. jaanuaril andekate Tartu linna noorviiuldajate esituses Mozarti kõiki kirikusonaate. 6. jaanuaril kõlavad trompetid, tuubad ja tromboonid. Noorte talentide koostöös sünnivad tšelloansamblite tulevärk 8. jaanuaril. 9. jaanuaril esinevad saksofonid. Kergem oleks üles lugeda pille, mis talvemuusika festivalil ei kõla.

Noortest interpreetidest võib esile tuua festivali avapäeva õhtul 2. jaanuaril esinevat suurepärast pianisti Arko Naritsat, kes on pärit Tartust ja õpib praegu Tallinna muusikakeskkoolis ning klarnetist Erle Konti, kes on Tartust suundunud õpinguid jätkama Soome Sibeliuse akadeemiasse ning viiuldaja Saimi Kortelainenit, kes õpib Elleri koolis.

Tartu uusaastasse ja talve lisab sooja Lõuna-Euroopa žarmi hispaania päritolu Vanemuise ooperikoori laulja Germán Gholami Torres-Pardo, kes annab soolokontserdi 5. jaanuari õhtul. Kindlasti on üheks huvitavamaks ja väärikaks esinejaks festivalil Tartu muusikute pere Joametsad, kes kõik on rahvusvahelised tippmuusikud ja naudivad koosmusitseerimist 3. jaanuari
õhtukontserdil.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: