Soovitused, millisele aastavahetuspeole minna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aastavahetuse saluut
Aastavahetuse saluut Autor/allikas: PM/Scanpix

Uusaastaööl on toimumas pea kõikjal pidusid - võtsime kokku märkimisväärsemad neist, kust võiks õhtu jooksul läbi astuda.

Fine Art Electronic Ball

Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 6), uksed avatakse kell 00:00

Ainult üheks õhtuks muundub Vabaduse platsi klaasakende taga peituv Tallinna Kunstihoone eklektiliseks elektroonilise muusika ja kunsti ühismekaks ning avab oma uksed, et kutsuda kõiki ballile.

Ballil võib kuulda mitmeid laive, sest ülesse astuvad nii Andres Lõo ansambel Faun Racket ning Leedu artist Fingalick, samuti on peol nii peodsarjade Mutant Disco ning Despotin Club lavad. DJ pultide taga on ka Hanna-Stella Haaristo, Firejose ning Zoe Ellying. Visuaale teevad peol Mikk Mägi, Sander Joon ja Ragnar Markus ehk GIF Visuals.

Tegu on ka kostüümipeoga, kuhu oodatakse inimesi popkultuurist või moodsast kunstist inspireeritud kostüümides - sellisel juhul on ka pilet soodsam.

Aastavahetuse Must Mesi TIKS

Kohvikklubis Sinilind (Müürivahe 50), uksed avatakse kell 00:00

2015. aasta seljataha jätmiseks ühendavad jõud kaks must muusika traditsooni edasviivat peosarja TIKS ning Must Mesi ning toovad kohvikklubi Sinilind lavale mitmeid erinevaid plaadikeerutajaid.

Ülesse asutvad mõlema peosarja resident-DJ'd - TIKSu puhul Peeter Ehala ja Sander Mölder ning Must Mesi toob kohale Heidy Purga ning DJ Critikali. Samuti astub ülesse ka Liisi Voolaid. Pidu toimub Sinilinnu mõlemas saalis.

Pai NYE

Restoran-klubi Pai (Roseni 9), uksed avatakse kell 23:00

Värskelt aasta lõpus enda uksed avanud PAI toob uueks aastaks kokku räpisõbrad, sest ülesse astub Tartust pärit räpparite kollektiiv Hanf Kung - nad on tuntud laivide poolest, kus laval on meeletu hulk rahvast, kes kõik end asjasse segavad. Kultuuriportaalis ilmus nende hiljutisest kontserdist ka arvustus.

Plaadimängijate taga võib näha mitmeid tuttavaid nägusid - ülesse astuvad Tommyboy, Egoism ja Slin.

Eesti Pops SALUUT

Kohvik Must Puudel (Müürivahe 20), uksed avatakse kell 23:00

 

Kui ülejäänud pidudel Tallinnas võib kuulda välismaist muusikat, siis Mustas Puudlis möödub aastavahetus vaid Eesti muusika saatel, sest laval astub Raadio 2'st tuntud saade Eesti Pops.

Plaate keerutavad saatejuhid Janek Murd ja Erkki Tero, samuti ka miss Annie. Lubatud on ka üllatuskülalisi.

Bassiõhtu aastavahetus

Suhkrumoll (Vene 37), uksed avatakse kell 00:00

Suhkrumollis saabub uus aastat trummi-bassi ning jungle saatel, kui lavale astub peosari Bassiõhtu - kohal on nii sarja residendid kui ka mitmed üllatusesinejad.

DJ puldi taha astuvad Rafu, Thing, Insect, Audioholic, Käärkäsi, Rusty Mustard, Rans. Peole sissepääs on tasuta.

Kelmi Sweet (20)16

Kultuuriklubi Kelm (Vene 33), uksed avatakse kell 20:00

 

Kes soovib peoga juba varem algust teha, siis Kultuuriklubi Kelm pakub selleks võimalust, kuna alustab peoga juba kell 20 õhtul. Sellevõrra on nende kava ka suurejoonelisem.

Õhtu jooksul astuvad lavale 11 DJd ning 4 bändi. Kõigi ülesse ei hakka lugema, kuid bändidest väärrivad mainist Progress ning Queen of Spades, plaadikeerutajatest Kersten Kõrge ning Mart Müürisepp.

Avatud on ka Kultuuriklubi Kelm külastajatele seninägemata Reivisaal.

Lekker Dancenight

Lekker (Vabaduse Väljak 10), uksed avatakse kell 23:00

Värske klubi Lekker on kutsunud endale uusaastaööks külla Berliinis resideeruva Mr. Ties'i, kes mängib klubis terve öö muusikat - tõepoolest, plaadimängijate taha ei astu meeletul hulgal erinevaid inimesi, vaid terve õhtu võib kuulda vaid ühe inimese muusikavalikut.

Peo korraldajad on öelnud: "Ta (Mr. Ties, toim.) armastab muusikat ja inimesi, kes seda samavõrd armastavad. Ta tuleb Lekkerisse, et meid kõiki tantsima panna. Lubagem talle seda.".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: