Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõrva noored teevad pühade ajal raadiot

Foto: ERR

Valgamaal Tõrvas on jõulude ja aastavahetuse kahel nädalal eetris oma raadio, mida teevad 30 noort - nii õpilased kui ka need, kel kool juba seljataga. Vastsete saatejuhtide ja toimetajate hinnangul on raadio parim võimalus tutvustada ajaloolise Tõrva kandi inimesi ja probleeme ning panna noored mõtlema väikelinna tuleviku üle.

Võib-olla tõesti ei hakka õpilane oma matemaatikaõpetajalt näiteks vahetunnis küsima, miks ta just seda eriala õppis või millistes riikides ta on käinud, aga raadio annab selleks võimaluse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tõrva raadio on eetris neljandat korda - kui algul jätkus saateid viieks päevaks, siis nüüd on kokku pandud paarinädalane saatekava.

Noortekeskusest eetrisse minev raadiojaam pakub peamiselt otsesaateid põnevate külalistega, aga ka uudiseid, mälumänge, muusikakavasid, on raadioteater, laste- ja väärikateklubi, aga räägitakse ka omavalitsuste ühinemisest.

Noored saatejuhid on juba kogenud, mis eelneb sellele, kui külaline tuleb stuudiosse.

"Otsin tema kohta infot ja mõtlen välja, mida talt küsida. Siis lähen eetrisse ning püüan olla julge ja teha kõik, mis vaja," rääkis Tõrva raadio saatejuht Katariina Mehide.

"Kindlasti meeldivad muusikasaated ja mina ootan spordiuudiseid ka," ütles teine saatejuht Karl Moortis Kurvits.

Saatejuhid on läbinud koolituse ja paljud on enne raadiotööd löönud kaasa näiteringis või õpilasesinduses.

4.-6.klassi õpilaste jaoks on Tõrva miniraadio huviring. Ajakirjanikuharidusega inimesi tegijate seas polegi.

"Paljud on lõpetanud kooli ja ülikooli. Meil on siin keemik, turundusalal töötav inimene, mina ise töötan õena, meil on inglise filoloogiat õppiv inimene, aga tunneme, et meil on kodulinnaga nii tugev side ja me tahame raadioga ühendada põlvkondi Tõrva linnas ja pakkuda erinevaile vanusegruppidele erinevaid saateid, et oleks jõulude ajal midagi teha," selgitas Tõrva raadio peatoimetaja Marietta Juurikas.

Tõrva raadiot kuuleb väikelinna ümbruses sagedusel 90,0 Mhz ja internetis raadio.torvanoored.ee.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: