"Jõulutunneli" annetused küündivad juba üle 300 000 euro ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1451048450000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing/ERR

Läbi aastate tuhandeid abivajajaid aidanud heategevusprogramm kogub taas jõudsalt annetusi, millele televaatajad ja ettevõtjad saavad lisa anda 6. jaanuarini. Juba praeguseks on kogutud rekordsuur summa.

Laupäeva pärastlõunase seisuga oli telefoniannetuste kaudu kogutud juba 290 582 eurot, lisaks on Vähiliidu kontole jõudnud 3000 euro ulatuses annetusi ettevõtetelt ning 7000 eurot annetas Revo Jõgisalu mälestuseks asutatud MTÜ FoRevo.

Tegemist on juba praegu suurima summaga, mis kunagi "Jõulutunneli" saadetes on kogutud.

"Jõulutunneli" saated olid eetris 25. detsembril. Tänavu ühines "Jõulutunneliga" ka ETV+. Saade "Свет Рождества" oli samuti otse-eetris.

Annetusi kogutakse Vähiliidule, et osta naha- ja eesnäärmevähi varajaseks diagnoosimiseks vajalik mobiilne kabinet. Stuudiosse oli kutsutud toredaid inimesi, et rääkida heategevusest, hoolimisest ja abivajaja märkamisest.

Annetustelefonid on avatud alates 6. detsembrist kuni 6. jaanuari südaööni.

Helistades numbril
900 7701, annetate 2 eurot,
900 7702, annetate 5 eurot ja
900 7703, annetate 25 eurot.

Televaatajate annetuskõnesid vahendavad EMT, Elion, Elisa, Starman ja Tele2 ilma teenustasuta.

Kuna eelmisel aastal soovisid mitmed ettevõtjad "Jõulutunneli" heaks annetada, siis tänavu on see võimalik. Annetuse saab kanda MTÜ Eesti Vähiliit kontole EE562200221025774174, märksõnaks "jõulutunnel".

Vahur Valvere: loodame, et annetajad kasutavad tulevikus uuringu võimalust senisest paremini

PERH-i onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere selgitas "Jõulutunneli" tänases viimases saates, et raha vähiravi ennetuskabineti ostmiseks on vaja koguda selleks, et riik aparatuuri ei osta, vaid seda peavad tegema haiglad.

"Ja ostud rahastatakse läbi haigekassa teenuste hinnakirja. Aga praegu hetkel sellist vähi varase diagnostika kabineti teenust haigekassa hinnakirjas pole. Teine põhjus on see, et vaatamata sellele, et meil on mitmed sõeluuringu programmid, on osalus ikka suhteliselt madal. Me loodame tõesti, et kui inimesed selle heategevusprojekti kaudu toetavad uue aparatuuri ostu, siis nad kasutavad ka seda uuringu võimalust paremini," rääkis Valvere.

Ta lisas, et heategevusprojekt ei ole siiski ainult "Jõulutunneli" ja Vähiliidu projekt, vaid selle kolmas partner on Tartu ülikooli kliinikum, kes hakkab bussiga opereerima, ning haigekassa rahastab seda üksikute uuringuteenuste kaudu.

Valvere sõnul läheb mobiilne kabinet tööle ilmselt järgmise aasta teises pooles.

Valvere märkis, et siiani kogutud summa on väga meeldiv üllatus, sest arvestatud oli 200 000 eurose annetusega.

"Mida kindlasti saame teha, pärast seda kui oleme tellinud ära diagnostikakabineti bussi ja treileri, on see, et me saame kindlalt hakata tellima ka eesnäärme uuringuteks maksimaalselt head aparatuuri, samuti nahauuringuteks väga hea digitaalse dermatoskoobi, mida planeerisime. Kuna nüüd pole rahalisi piiranguid, siis saame osta sellise aparaadi, millega saab kvaliteetselt patsiente uurida ja millega ka meditsiinipersonalil oleks mugav töötada," rääkis Valvere.

Ta kinnitas, et projekti jaoks annetatud summad jäävadki ainult sellele projektile.

"Jõulutunneli" ajalugu

Eelmisel aastal kogus "Jõulutunnel" Lastekaitse Liidule 144 895 eurot ning selle eest toetati vähekindlustatud perede laste huviharidust. See toetus jõudis rohkem kui 700 pereni.

2013. aastal kogus "Jõulutunnel" televaatajate abiga Toidupanga tegevuse toetamiseks 208 154 eurot.

2012. aastal oli tähelepanu all intellektipuudega noorte ja nende perede eluolu ning koguti Päikesekodu toetuseks 202 000 eurot.

2011. aastal annetasid vaatajad Põhja-Eesti Pimedate Ühingule 208 000 eurot e, mis kulus ühingu Tallinna Tondi tänava maja korrastamiseks rehabilitatsiooni- ja koolitusvõimalusi pakkuvaks tegevuskeskuseks.

"Jõulutunnel", mis on igal aastal aidanud tuhandeid abivajajaid, on eetris juba 16. korda.

Toimetaja: Kertu Loide, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: