Mart Kadastik: armastusest muidu lahti ei saa, kui seda hinge pealt ära ei kirjuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Endine Eesti Meedia juht Mart Kadastik loobus oma pikaaegsest tööst sel aastal, oma 60. sünnipäeval, ning on asunud oma pikast suhtest Postimehega raamatut kirjutama.

Mart Kadastiku artikleid peab saatejuht Vahur Kersna enda jaoks koogiks moosiga. Kirjutamisest loobus Kadastik aga pikaks ajaks, kuid on nüüd, pärast meediakontserni juhi kohalt lahkumist, taas kirjatöö juurde asumas. "Ma nüüd kirjutan hästi pikalt selle eest," lubas mees saates "Tuled akendes".

Kadastik on kindel, et pole sündinud suurettevõtte juhiks. "See läks nii, et ma lihtsalt pidin seda tegema," ütles ta. Südames ta selle vastu aga enda sõnul kutsumust ei tundnud.

Viimane aasta on toonud perekonnale väga palju muutusi. "Oli väga palju vaimustusi ja väga palju pettumusi ka," tunnistas Mart. Koliti uude elukohta ning vahetati välja palju asju.

Aasta tõi ka palju uusi tutvusi inimeste seast, kelle jaoks pole oluline, kas Mart Kadastiku näol on tegemist meediaettevõtte juhiga või mitte. Samuti kadusid paljud, kelle jaoks see oli ainus motiiv suhtlemiseks. "Kui ei oleks olnud seda suhtlemise intensiivsust võimalik jätkata, siis see tühimik oleks olnud tegelikult väga haiget tegev," arvas ta.

Nüüd on valmimas raamat, mis räägib 40-aastasest tõusude ja mõõnadega suhtest Postimehe ja Mart Kadastiku vahel. See on raamat, mille kirjutamiseta mees enda sõnul ilukirjanduslikku loomingut jätkata ei saaks. "Muidu ei saa sellest armastusest lahti, kui sa ei kirjuta seda välja oma hinge pealt," ütles ta.

"Mina ei oleks suutnud seda surmani vedada, ma oleksin vedanud siis Postimehe enda surnuks," arvas ta Vahur Kersna soovituse peale, et oleks võinud ajalehe eesotsas olla kauem ning mitte seda nii kergekäeliselt järgmisele juhile anda.

Pika abielu saladus

Juba mitu aastakümmet kestnud ilus suhe algas Kadastike jaoks juba ülikooli aastatel. Nooruses Soomes suvekursustel käies hoidis Mart nii palju raha kokku, et sai osta 12 vinüülplaati ja ühe paari siniseid teksapükse, mis aitasid lõpuks ka tulevase abikaasa lõplikult ära võluda. "Need olid hästi helesinised, hästi ilusad," meenutas abikaasa Ülle.

Pikaajalise armastava suhte aluseks peab Mart Kadastik seda, et Üllel on olemas kõik neli naise arhetüüpset omadust harmooniliselt olemas. "Tänase päevani tütarlapselik, armastaja, kuninganna - see tähendab intelligentne ja perenaine - see tähendab hooliv," avaldas mees.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: