Eesti koolipoiste loodud puust lipsude vastu tuntakse huvi välismaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ettevõtte Puulips loojad
Ettevõtte Puulips loojad Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kolm Pirita majandusgümnaasiumi õpilast on enda ühiseks eesmärgiks seadnud Eesti moe levitamist kogu maailmasse. Kolm kuud tagasi rajasid nad õpilasfirma, mis toodab käsitööna valmivaid puidust lipse. Hiljuti on lipsude vastu huvi tuntud ka Itaaliast ja Ameerikast, kus noored peagi enda lipse läbi e-poe müüma tahavad hakata.

"Mõte toota puust lipse tuli sellest, et nägin enda kodukohas ühte vana meest tihti neid põlve otsas nokitsemas. Mulle need väga meeldisid ja sellepärast otsustasime koos koolikaaslastega neid veidi suuremalt tootma hakata. Puit annab igale lipsule oma mustri ja nii ei ole ükski lips samasugune," rääkis õpilasfirma Puulips peadirektor Fred Mühls.

Nii panid kolm koolinoort jõud kokku ja hakkasid koos lipse tootma. Tänaseks on neid valminud pea 70. Lipse on noored müümas käinud tavaliselt laatadel, kus juba kümmekond lipsu ostetud on.

Puulipsu loojad unistavad ühel päeval näha enda toodetud lipse näha mõne suure kuulsuse kaelas. Hiljuti olid nad äärmiselt õnnelikud, kui Vanalinna hariduskolleegiumi heategevuslikul oksjonil ostis nende lipsu Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: