ERR.ee video| Tänavu on pakiautomaadid varasemast populaarsemad, jõulupakke Hiinast enam tellida ei tasu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Omniva sorteerimiskeskuse töötajatel on jõulude eel käed tööd täis, sest pakke ja kirju saabub aasta lõpus tavapärasest kordades rohkem. Sel aastal on eriti populaarsed aga pakiautomaadid.

"Tõesti, praegu on päris kiire aeg. Jõuluaeg on meil iga aasta kiire olnud, ka sel aastal. Tavapäraselt hakkab pakimaht kasvama juba pärast suve lõppu. Aasta lõpuni on mahu kasv ja kui me võrdleme novembri lõppu ja detsembri algust, siis maht kasvab umbes 40 protsenti," rääkis Omniva Eesti logistikaäri juht Martin Luts Menule.

Kui võrrelda perioodi aasta keskel ning jõuluaega, võib pakkide ja kirjade maht kasvada kuni kolm korda. "Eks meil jõulud on tegelikult sarnased ja mahtu on igal aastal hästi palju. Sellel aastal annab kindlasti tooni pakiautomaatide populaarsus, see on märgatavalt kasvanud," tõdes Luts.

Kui pakiautomaadid on populaarsust kasvatamas, siis kirju saadetakse igal aastal järjest vähem. "Jõulude ajal kasvab võrreldes tavapärasega postkaartide ja -kirjade hulk võrreldes tavapärasega. Muidugi pakkide maht on see, mis kasvab jõudsalt ja tugevalt. Hästi palju tellitakse Hiinast erinevaid kingitusi, ka Eesti e-poodidest ja eks seda pakimahtu tegelikult ikkagi veab e-kaubandus," selgitas Luts.

Väikeseid ja suuri pakke satub sorteerimiskeskusesse nii palju, et jõulude ajal palgatakse lisatöölisi näiteks tudengite seast. Oma abikäe ulatab ka Omniva ülejäänud personal, kes solidaarsusest sorteerimiskeskuses abis käib.

Luts rõhutas, et kõik, kes loodavad veel Hiinast pakke tellida, jõuludeks neid kätte ei saa. Küll aga on võimalik kingitusi Eesti e-poodidest tellida. Omniva pakiautomaadid on avatud ka pühade ajal ja enne jõule jõuavad viimased pakid pakiautomaatidesse 24. detsembril. Esimesel ja teisel jõulupühal pakiautomaatide teenindamist ei toimu, samuti on sel ajal suletud postkontorid.

Kirja saates peab aga meeles pidama postiindeksi tähtsust - just selle järgi jagab kirjade sorteerimisliin ümbrikud ja kaardid õigesse lahtrisse, et need võimalikult kiiresti inimesteni toimetada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: