X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Untsakate kirev ajalugu: sohvriteks on hääletajad ja publikuks terved perekonnad

Ansambel Untsakad on välja andnud kolmest plaadist koosneva kogumiku oma tuntud ja vähemtuntud lugudest ning meenutasid bändi pika ajaloo jooksul kogunenud põnevaid juhtumisi.

"Meie kui patoloogilised folgikorjajad võiksime koguda lugusid ka enda kohta," tõdes Margus Põldsepp saates "Hommik Anuga". Bänd meenutas juhtumit, kuidas esinemiselt tulles võeti peale hääletaja, kes pandi sohvriks, et bändiliikmed saaksid ise auto juhtimise asemel silma looja lasta.

Ilmar Kald tuletas meelde, et praegune Trad. Attacki! ridadest tuntud muusik Sandra Sillama sai tõuke muusikuks hakata samuti Untsakaid kuulates. "Kui me akadeemias õppisime, siis Sandra jooksis mööda koridore ringi, ta ema oli akadeemias tööl. Ta on kunagi öelnud ka seda, et tänu Untsakatele ta jõudis folkmuusika juurde," rääkis Kald. Untsakad on ise saanud omakorda innustust Kukerpillidest.

Bändi tegutsemisaja jooksul on tekkinud terve põlvkond inimesi, kes on neid kunagi kuulanud, kes on ka suureks kasvanud ja ise mängivad pilli. Just seetõttu ei ole bändil enam sihtgruppi, vaid neid kuulatakse tervete peredega.

"Pillimees ametina on raske," tõdes Põldsepp. Seetõttu ongi vaja, et pillimängust ei saaks mitte töö, vaid lõbu, mille eest on hea, kui saab ka veidi lisasissetulekut. Siiski on bänditegemine nii kõvasti meeste eludesse põimunud, et ilma ei saa. "Kõik need muud asjad, mida me muul ajal teeme, on mingil moel ikkagi seotud sellega," ütles Marek Rätsep.

Kokku on bändi liikmetel 19 last ja lisaks ka naised, kes moodustavad suure sõpruskonna.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: