Peter Jackson kinnitab: Türgi presidenti võrreldi Smeagoli, mitte Gollumiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Smeagol/Gollum
Smeagol/Gollum "Sõrmuste isanda" filmis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kaebas kohtusse kohaliku arsti, sest see jagas tema pilti koos "Sõrmuste isandast" tuntud tegelase Gollumiga ning seda peeti halvustavaks. Filmide režissöör Peter Jackson on aga välja toonud, et piltidel ei olegi Gollum.

Türklane Bilgin Çiftçi vallandati oktoobris Türgi tervishoiusüsteemis juhtumi tõttu töölt ning nüüd on asja edasine arutamine kohtus edasi lükatud, sest kohus peab filme otsuse tegemiseks analüüsima, vahendas The Guardian.

"Sõrmuste isanda" filmide režissöör Peter Jackson tuletas The Wrapis tehtud avalduses aga meelde, et presidendist jagatud piltidel ei ole kujutatud Gollumit, vaid tema lõhestunud isiksuse helgemat poolt, Smeagoli, kes on erinevalt Gollumist rõõmsameelne ja armas.

Jackson tegi avalduse koos stsenaristide Fran Walshi ja Philippa Boyensiga: "Kui allpool toodud pildid on tõesti need, millel põhineb Türgi kohtuasi, siis saame kategooriliselt öelda: ühelgi neist piltidest ei kujutata Gollumit. Need on kõik pildid Smeagolist.".

Jagatud pildid olid sellised:

Jurist Hicran Danisman ütles Associated Pressile, et pidi tooma kohtus argumendiks, et Gollum ei ole filmis paha tegelane, sest tal ei õnnestunud pildid avaldanud arsti sõnavabadusele rõhudes kohtuasjas edasi jõuda. Ta soovitas, et psühholoogidest ja filmiekspertidest koosnev komitee võiks anda tegelase iseloomule enda hinnangu.

Režissöör Jacksoni sõnul Smeagol ei valeta, peta ega proovi teistega manipuleerida. "Ta ei ole kuri, salakaval ega pahatatlik - need iseloomuomadused kuuluvad Gollumile, keda ei tohiks kunagi Smeagoliga segi ajada," avaldas ta.

Kohtuasja edasine arutamine lükati edasi 23. veebruarini.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: