Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ugala jõululavastus teeb hingele pai

“Väike Pii ja kiigelaud”
“Väike Pii ja kiigelaud” Autor/allikas: Pressimaterjalid

7. detsembril esietendub Ugala teatri jõululavastus „Väike Pii ja kiigelaud“. See on lugu karupojast, kes otsib endale mängukaaslast, kellega koos kiikuda. Aga kiigelaua teine ots on tühi. Nii asubki ta rännakule täis ootamatusi ning üllatavaid kohtumisi.

Loo autori Soome lastekirjanik Timo Parvela looming on populaarsed ka Eesti laste seas. Timo Parvela raamat “Kiigelaud” on samuti noorematele lugejatele tuttav. Just see lugu ongi aluseks Ugala tänavusele jõululavastusele “Väike Pii ja kiigelaud”.

Lavastaja Kadri Lepp ütleb, et kui mõelda, et miks nad just seda lugu tahtsid lavastada, siis see sõnum lihtsalt läks neile lihtsalt hinge. "Puudutas. Ja tundus, et see Pii lugu võiks korda minna väga paljudele inimestele meie ümber. Vanusest sõltumata. Kuidagi üha enam tundub, et inimesed ei oska teineteiseni jõuda. Ei leia üksteist üles selles kirjus maailmas. Ei oska enam öelda, et saame sõpradeks, kuigi nii väga tahaks. Kiigelaua loos öeldakse väga lihtsate ja ilusate sõnadega suuri ja tähtsaid asju sõprusest ja sõpruse leidmisest."

Näidendi “Väike Pii ja kiigelaud” on dramatiseerinud ja lavastanud Kadri Lepp ja Martin Mill. Lavamaailma ja värvikad tegelased on loonud kunstnik Jaanus Laagriküll ning laulud kirjutanud Mari Jürjens.

Oktoobris korraldas Ugala teater lastele joonistusvõistluse ning saabunud töödest, mida oli kokku mitu sada, on animaator Sander Põldsaar koos videokunstnik Katre Sulasega loonud lavastuse videomaailma.

Väikest Piid mängib näitlejatudeng Tanel Ting ning teistes osades on Ugala teatri näitlejad Triinu Meriste, Kristian Põldma ja Janek Vadi.

Jõulukuul on kõik lapsed oodatud teatrisse juba tund aega enne etenduse algust, et veeta aega meisterdamistubades, ning nagu Ugalas juba tavaks saanud, külastab lapsi etenduse lõppedes ka jõuluvana, kes teatavasti ei tule kunagi tühjade kätega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: