Eesti Laulu režissöör: saalis näeb rohkem kui teleri ees ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavu ootab Eesti Laulu ees mitu suurt muutust ning need, kes on kontserdil kohal, saavad võrratult suurema emotsionaalse kogemuse, olles ise osalised kogu kohapealses melus. "Ringvaate" stuudios käis külas "Eesti laulu" režissöör Ove Musting, kes paljastas tagamaid, miks sel aastal on üritus Saku Suurhalli ümber kolinud ning millised suuri produktsioone on saates raames aastate jooksul tehtud.

"Kõik artistid juba kibelevad rääkima ja tahavad öelda, milline on nende lava-show ja millised on nende efektid," ütleb Musting ja tõdeb sealjuures, et artistid on väga teadlikuks läinud. "Mul on isegi olnud olukord, kus tuuakse režiileht ette ja öelda, et siin teeme nii ja seal sedasi." Ta leiab, et sellisest asjadest võib aga tihti väga ägedaid ideid sündida.

Nordea kontserdimajast Saku Suurhalli kolimise taga on see, et üritus on lihtsalt aina suuremaks kasvanud. "Nordea on olnud meile väga hea partner, aga kuna lisaks artistide arvu kasvule on kasvanud ka ideede arv, siis meie mõtted ei mahu enam Nordea kontserdimajja ära." Suur muutus on "Eesti Laul 2016" puhul ka see, et green room on toodud saalisoleva publiku keskele. "Varem on olnud vaid see, et green roomi näidatakse mõneks hetkeks. Sel korral näeb seda palju rohkem." Ta ütleb, et Eurovisioonil ei ole see enam mingi ime, et sellist lahendust kasutatakse, aga Eesti Laulu jaoks see on uus asi ja sellepärast tuli ka suurem ruum võtta.

Ainuüksi see, et Eesti Laulu finaal toimub Saku Suurhallis, kus mäletatavasti peeti ka 2002. aasta Eurovisiooni, muudab ürituse vaieldamatult aasta muusika tippsündmuseks. Teine suur muutus on see, et Eesti Laul toimub täiesti uudsel ajal ehk kell 19.00 õhtul, et ka noorem põlvkond saaks kohale tulla. "See ongi põhjus, et väga paljud noored on tahtnud kohale tulla ja nad ei ole lihtsalt saanud - tuleme jälle publikule vastu, et kõik saaksid ikkagi saali kohale tulla."

Ove Musting analüüsib ka mitmeid väljapaistvamaid režiitöid, millega aastate jooksul on tulnud Eesti Laulu puhul rinda pista.

Suur Papa & Semy "Ce'st la Vie" kohta toob Musting välja, et see oli laivis tehtud efekt, kus vaatajate silme all pakuti midagi uut. "See on küll ka teleekraanidelt vahva, aga saalist on seda hoopis efektsem vaadata."

Chalice & Maagiline Kuues "Nelikymmend" muutis eriliseks see, et stuudios ei olnud publikut. "Sel aastal toimub poolfinaalides jälle sama olukord, kuna asjad on läinud suuremaks ning publik ei mahu saali ära."

Liis Lemsalu & Egert Milder "Hold On" juures rõhutab ta, et seal oli efektne see, kuidas koguaeg oli pildis üks artist ning teine hiilis kaameramehe seljataga.

Paari sõnaga ta rääkis ka Orelipoisi "Valsist" ning Winny Puhhi "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" loost, kus ta ka ise osa võttis.

Ühiselt heidavad nad pilgu peale ka Põhja-Tallinna värskele videole "Eiolemulolla", mille valguses räägib Ove Musting veidi selleaastastest ideedest. "Meil oli mitu päeva järjest kohtumine artistidega. Ka Põhja-Tallinn tuli välja enda ideedega ja see oli pehmelt öeldes šokeeriv, sest see on täiesti teine kui siin videos."

Saadaval on veel alla poolte piletite ja kõikidel huvilistel tasub kiirustada, sest praegu on pääsmed saadaval soodsa hinnaga. Pileteid saad osta Piletilevist.

Eesti Laulu finaalkontsert toimub 5. märtsil Saku Suurhallis.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Silver Kuusik, Ermo SäksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: