Kaari Sillamaa: koerhaldjas Mia pole järgmine Lotte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Viktor Koshkin

Täna taasetendub Nordea kontserdimajas muinasjutt-muusikal "Koerhaldjas-Mia", mille libreto ja muusika autor on Kaari Sillamaa. Loo ainese sai ta Eesti oma autori Kadi Urbase raamatust “Mia muinasjutud".

Sillamaa sõnas, et seda lugu lavale muusikaliks kirjutada oli väga huvitav ja õpetlik kogemus ja sellist armast lugu oli ka väga armas teha. Kuna raamat koosneb paljudest väikestest lugudest, siis neist üht suurt tervikut kokku panna polnudki nii väga lihtne. Sillamaa sõnul tuli üsna palju nuputada, kuidas teha nii, et kõik vahvad tegelased säilitaksid oma näo ja iseloomu ja keskseks tegijaks jääks ikkagi Mia ise.

"Päris tihti tuli ka autor Kadiga nõu pidada, aga kuna Kadi on väga avatud, siis sai leitud parimad lahendused," rääkis Kaari."Ta saatis mulle isegi osa järgmisest raamatust, et me saaksime teha lugu jõuludest jõuluni," lisas ta.

Aga kes on Koerhaldjas Mia? Kas järgmine Lotte? "Sugugi mitte. Lotte ja Mia on kaks täiesti eri asja. Kui Lotte tegeleb praktiliste lahenduste leidmistega, siis Mial on mõttes pigem kõik see, mis lõpuks meie sisemuse kujundab," selgitas Kaari, kelle arvates on see ka põhjus, miks ei peaks seda muusikali vaatama mitte ainult lapsed vaid ka täiskasvanud. "Mõnikord on täiskasvanute elu nii kiire, et kaob igasugune aeg mõtisklusteks. Mia annab selleks võimaluse," ütles Sillamaa.

Koerhaldjas Mia lugu räägib Jõuluvana ja Jõulumemme koerast, kes elab paksu metsa sees, mille aadressi ja rada inimesed ei tea ning tema ülesandeks on võluda jõuluvana kingikotti kõik laste soovid, mis jõulutaadi majja kirjadena tulevad. Raamatu alguses on Mia 124 aastat vana, mis vastab umbes eelkooliealisele lapsele, kes natuke juba nagu teab asju ja püüab kõike õpetatut ka rakendada, aga samas mõned asjad ei tule veel päris sedasi välja nagu täiskasvanud neid mõelnud on. Lugu käib jõuludest-jõuludeni, mis annab vaatajale võimaluse jälgida, mida teevad laste oodatud külalised - jõuluvana, päkapikud ja teised siis, kui nad parasjagu akna taga ei käi. Loo sisse jääb ka muinasjutu metsa rahva jaanipäev ja Mia sünnipäev ning palju palju muud.

Muusikali lavastaja ja koerograaf on Katre Jaani, muusikajuht Hille Savi, kunstnik Riina Vanhanen. Osades Getter Jaani, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Contra, Kaarel Orumägi ja Kaari Sillamaa laste ja noorte muusikateatri lapsed. Nimiosas Annaliise Anvelt või Marianna Tuisk.

"Koerhaldjas Mia" muusikali aineseks olnud "Mia muinasjutud" ilmusid 2013. aastal ja muusikali "Koerhaldjas Mia" mängiti esmakordselt eelmisel aastal.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: